Новини Центру надання соціальних послуг Бобровицької міської ради
- ЦНСП
- Новини
Любов для них не очевидна
Подивіться в очі дитині, яка любить вас. Ви побачите щиру любов. Чому ж їх любов така щира? Все просто - вони люблять нас не тому що ми такі хороші, що правильно їх виховуємо, чи що любимо їх. Вони просто люблять. Це справжня безумовна любов. Вони люблять всім серцем і душею просто за те що ми є, таких які є. Варто повчитися любові у них. Тому що з віком ми втрачаємо цю здатність. Втрачаємо, не тому що стаємо гіршими, черствішими, або холоднішими ... Просто ми набуваємо досвіду. Життєвий досвід. Досвід умовної любові. Цей досвід зберігається весь цілком. І навіть якщо ми чогось не пам'ятаємо, це пам'ятає наш мозок. Коли ти дорослий, то часто вважаєш очевидною свою любов. Наприклад, мати любить свою дитину, тому що це її дитина, і по іншому і бути не може. Але для маленьких дітей любов ваша не очевидна. Вона не може знати, що її люблять батьки, тому що вона їх дитина. Вона не знає, що для батьків вона важливіше всього на світі.
1 грудня - Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом
Україна залишається в категорії країн з концентрованою стадією епідемії ВІЛ-інфекції, що зосереджена серед окремих груп населення високого ризику інфікування ВІЛ. Сьогодні епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні знову характеризується зростанням кількості зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в більшості регіонах України. Катастрофічних перспектив, які нас очікують у майбутньому, можна уникнути лише уважним ставленням до проблеми кожною людиною. Ваші знання - можуть захистити Вас. Дізнайтеся про ВІЛ/СНІД більше.
"Не терпіть насильство – звертайтеся по допомогу"
Їхні голоси часом не чутно. Їх заглушають стіни панельних будинків, шум телевізора, сусідський паркан. Десятки тисяч людей в Україні стикаються із домашнім насильством щороку. Річ у тім, що ми маємо їх почути. У проєкті «Річ у тім» взяли участь 16 відомих особистостей. Їх знає вся країна. Серед них — актори, ведучі, музиканти, вчені, спортсмени. Вони озвучили 16 історій, що позичені зі справжніх поліцейських протоколів. У фокусі кожної з них — річ, що стала знаряддям насильства або асоціюється з ним, адже насильство буває фізичним, психологічним, економічним, сексуальним… За голосами знаменитостей проступають голоси постраждалих. У них — відвертість, страждання, біль. Річ у тім, що про домашнє насильство треба говорити вголос.
«16 днів проти насильства»
Щороку в Україні, як і всій Європі, з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка покликана в першу чергу привернути увагу громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. І у нашій громаді дана акція стартує також 25 листопада - в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Символом проти всіх форм насильства над жінками стала біла стрічка.
Патронат над дитиною
Патронат над дитиною – тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Це послуга, метою якої є забезпечити право дитини на виховання в сім'ї. Інформаційно-просвітницька кампанія розроблена в рамках співпраці Міністерство соціальної політики України з проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), який реалізується Alinea International за підтримки Уряду Канади, та Partnership for Every Child / Кожній дитині
Звіт про проведення моніторингу та внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг
Відповідно до Законів України «Про соціальні послуги»,постанови Кабінету міністрів України від 01.06.2020 №449 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг», наказу Мінсоцполітики від 27.12.2013 р. за №904 «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг» та з метою забезпечення практичної реалізації впровадження децентралізації у розподілі соціальних послуг і забезпечення прозорості їх надання соціальних послуг) Наказом від 30.07.2021 року № 01-03/248-01 створено комісію з моніторингу та оцінки якості соціальних послуг, призначено відповідальних, затверджено плани проведення оцінки.
Я і злість
Злість буває різною, хтось її яскраво проявляє і відіграє на оточуючих, а хтось (що, на мій погляд, гірше) пригнічує в собі і не дає їй виходу. В обох випадках дитина не вміє висловлювати почуття соціально прийнятними способами. Як цьому навчитися? Починаємо, звичайно ж, з себе. Задумайтеся про те, як справляєтеся зі своєю агресією ви. Напевно, багато хто зараз згадали моменти, коли виходили з себе після довгих спроб стриматися і не дати виплеск своєму обуренню. А все тому, що агресія несе в собі дуже сильну енергію, яка здатна зруйнувати не тільки речі навколо нас, але і відносини з людьми. При стримуванні і придушенні цієї енергії вона починає руйнувати нас зсередини і проявляється в хворобах. Тому важливо вчитися керувати своєю агресією і вчити цьому своїх дітей. Важливо розуміти, що агресія - базове почуття, її головна функція - захист. Якщо ми відчуваємо гнів або злість, значить, ми захищаємо щось цінне, а саме себе і свій внутрішній світ. Часто діти висловлюють гнів в тому випадку, якщо вони відчувають себе відторгненими, незахищеними, відчувають тривогу, страх і образу.
Що таке державна допомога при народженні дитини?
Допомога при народженні дитини – це державна допомога, яка надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною на території України. Який розмір допомоги? Розмір допомоги при народженні дитини становить 41 280 грн, із них одноразово виплачується 10 320 грн, решта суми - щомісячно протягом 3-х років по 860 грн. Куди звернутися для отримання державної допомоги при народженні дитини?
Дитина-інтроверт: 15 речей, які потрібно знати
Вас бентежить поведінка вашої дитини. Вона поводиться зовсім не так, як ви. Вона стримана й нерішуча. Замість гратися з однолітками їй до вподоби стояти осторонь і спостерігати за ними. Розмовляючи з вами, дитина постійно збивається, але здебільшого мовчить і ви не в змозі зрозуміти, що коїться у її голові. Вона проводить багато часу на самоті у своїй кімнаті. Учителі говорять, що хотіли б бачити активність вашої дитини на уроках. Спілкується вона лише з декількома друзями. І, що ще більш дивно, – їй це до вподоби. Вітаємо. Ваша дитина – інтроверт.
Відбулася семінар-нарада соціальних робітників
4 жовтня у приміщенні Центру надання соціальних послуг міської ради відбулася семінар-нарада соціальних робітників. Були розглянуті питання: здача звіту за 9 місяців 2021 року, аналіз роботи відділення соціальної допомоги вдома, дотримання маскового режиму, забезпечення соціальних робітників спецодягом, а саме (теплими жилетами, робочими халатами та сумками). Продовжується робота по вакцинації від «СОVID -19» робітників та підопічних Центру.