A A A K K K
для людей із порушенням зору
Бобровицька міська рада
Чернігівська область

Пенсійний фонд України інформує

Чернігівці об’єдналися у прагненні допомогти нашим воїнам

Колектив Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області продовжує збирати допомогу нашим воїнам, які зараз на передовій. Всі небайдужі взяли участь у благодійному проєкті Головного управління Пенсійного фонду України в області «Зігрій захисника!». Працівники управління зібрали та передали на фронт для наших захисників теплий одяг (шкарпетки, шапки, рукавички), гостинці, а також щирі листівки-побажання та дитячі малюнки, які зігріють українських воїнів та підтримають їх дух.

14:28 29.11.2022

Кому можна подавати заяву на призначення субсидії з 1 грудня?

З 1 грудня подати заяву на призначення субсидії можна до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади, ЦНАПу чи в електронній формі через портал «Дія», а також це можна буде зробити в будь-якому сервісному центрі Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області.     Субсидію на оплату житлово-комунальних послуг призначають людям, які не можуть самостійно сплатити всю суму. Розмір виплат розраховують індивідуально для кожної сім’ї з огляду на її склад, сукупний дохід та розмір житлового приміщення.   Право на отримання субсидії мають: – зареєстровані мешканці; – орендарі за наявності договору найму; – внутрішньо переміщені особи навіть без наявності договору найму.

14:33 09.11.2022

З ЖОВТНЯ ПІЛЬГИ ТА СУБСИДІЇ ВИПЛАЧУЄ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2022 № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України»» починаючи з 1 жовтня 2022 року, Пенсійний фонд України забезпечуватиме виплату житлових субсидій та пільг. До 1 грудня 2022 року порядок звернення за призначенням субсидій та, власне, механізм призначення житлових субсидій та пільг не змінюється. Всі дані для виплат надійдуть до Фонду у електронному вигляді.

12:32 24.10.2022

Як підтвердити стаж для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній?

27 вересня ц.р. Кабінет Міністрів затвердив зміни до порядку підтвердження стажу для призначення пенсій. Постановою від 27.09.2022 №1058 Кабінет Міністрів України  вніс чергові зміни до власної постанови від 12.08.1993 №637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній». Документ стосується широкого кола осіб – селян, підприємців, дружин військовослужбовців, засуджених і реабілітованих осіб, працівників, які мають пільговий стаж, людей, які втратили документи через війну й не тільки.

12:43 17.10.2022

Якщо пенсіонер виїде за кордон не на ПМЖ, а тимчасово на час війни – чи припинять йому виплату пенсії?

- При тимчасовому виїзді за кордон виплата пенсії не припиняється. Виплати можуть лише призупинити – у разі неотримання призначеної пенсії протягом шести місяців підряд (наприклад, якщо людина до виїзду за кордон отримувала пенсію через «Укрпошту» та не переадресувала її на банківську картку). Призупинення виплати пенсії передбачено підпунктом 4 пункту 1 статті 49 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (ЗДПС)».

15:15 05.09.2022

Учасники бойових дій мають право раніше виходити на пенсію та отримувати більші виплати

Пенсії учасникам бойових дій (УБД) – дещо особливий вид виплат. Призначення таких пенсій має низку особливостей, які часто бувають не до кінця зрозумілими та викликають запитання Військовим пенсія призначатиметься за спеціальним Законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» залежно від кількості вислуги років та сум грошового забезпечення. Цивільним особам які отримали статус УБД, наприклад, ставши добровольцями, пенсія обчислюється на загальних підставах залежно від наявного страхового стажу і зарплати за нормами Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

15:19 29.08.2022

Як самостійно перевести пенсію з пошти на банк?

Пенсіонери можуть самостійно змінити спосіб отримання пенсійних виплат. Для цього необхідно скористатися вебпорталом електронних послуг Пенсійного фонду. Для переведення пенсії з поштового відділення на банківську картку потрібно зробити кілька кроків: 1. Увійдіть або зареєструйтесь в особистому кабінеті на вебпорталі ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису чи ID-банкінгу. 2. У лівому боковому меню натисніть на вкладку «Пенсіонерам». 3. Оберіть пункт «Внесення змін до електронної пенсійної справи». 4. Оберіть пункт «Заява на зміну способу виплати». 5. Заповніть потрібні поля форми заяви та завантажте до неї скан-копії необхідних документів: – паспорта; – реєстраційного номера облікової картки платника податків; – реквізитів, наданих банком. 6. За бажанням отримайте електронне пенсійне посвідчення, поставивши відповідну позначку в пункті «електронне». 7. Сформуйте заяву, затвердьте її кваліфікованим електронним підписом та надішліть до ПФУ.

16:34 25.08.2022

Отримати пенсійне посвідчення – це просто

Три кроки відділяють українців похилого віку від отримання головного  документа, який підтверджує статус пенсіонера. Для того, аби отримати посвідчення, потрібно:

10:54 17.08.2022

Вже протягом тривалого часу не можу отримати пенсійне посвідчення. Що відбувається?

Як повідомила начальник Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Світлана Симанчук Постановою  Правління Пенсійного фонду України «Про порядок оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії», зокрема, передбачається, що пенсійні посвідчення виготовляються на підставі заяви на виготовлення пенсійного посвідчення особи, якій призначено пенсію, що подається до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем перебування особи на обліку як одержувача пенсії.

12:24 12.08.2022

Чи може пенсіонер отримувати виплату за кордоном, якщо виїхав на постійне місце проживання?

Пенсію можна отримувати якщо в країні, де перебуває пенсіонер, укладена міжнародна угода чи договір з Україною. Для цього пенсіонеру потрібно звернутись до органу соцзахисту держави перебування щоб перевести українську пенсію на рахунок за кордон.

14:59 08.08.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано