єВідновлення

Заяви на компенсацію за зруйноване житло можна буде подавати з 22 травня цього року. У цей день набирає чинності закон Украйни 2923-IX, який передбачає компенсацію за пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій майно фізичних осіб.

Сайт єВідновлення

Як скористатися послугою єВідновлення?

єВідновлення в Дії: отримуйте кошти на ремонт пошкодженого житла

"Телефон Урядового контактного центру - 15-45 (кнопка 2)

Гаряча лінія щодо послуги єВідновлення для громадян буде відбуватися на стороні Урядового контактного центру  (УКЦ).

єВідновлення за пошкоджене житло: як отримати грошову допомогу в "Дія"

10 травня в Україні стартувала програма єВідновлення в застосунку "Дія", в якій можна отримати грошову компенсацію за ремонт пошкодженого через війну житла. Компенсації зможуть отримати громадяни, які ще не робили ремонт. Їм відшкодують вартість ремонтних робіт.

Хто має право на компенсацію зруйнованого житла

Компенсації передбачені за житло, яке було зруйноване або знищене в результаті військових дій. Йдеться про квартири, приватні будинки, садові і дачні будинки, об'єкти незавершеного будівництва і так далі. Отримати компенсацію можуть власники такого житла, замовники та інвестори, члени кооперативів і спадкоємці перерахованих осіб.
    Прийом заявок діятиме протягом усього воєнного стану та ще протягом 1 року після його скасування.
   Також компенсацію можна буде на житло, яке постраждало після скасування воєнного стану, але через наслідки війни. Наприклад, через детонацію снаряда. Такі заяви можна буде подати протягом трьох років після скасування воєнного стану.

Компенсація за ремонт пошкодженого житла - хто може отримати

За програмою "єВідновлення" можна отримати кошти на компенсацію зруйнованого через бойові дії житла, але не більше 200 тисяч гривень. Компенсація нараховується за житло, яке:

• пошкоджене через військові дії після 24 лютого 2022 року;
  • знаходиться на неокупованій території України;
  • підлягає відновленню;
  • відремонтоване лише частково або зовсім не відремонтоване.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що на першому етапі допомогу отримають люди, чиї будинки потребують незначного ремонту. . Пріоритет матимуть учасники бойових дій, мобілізовані, сім’ї загиблих військових, люди з інвалідністю І та ІІ груп і багатодітні родини.

Отримані на спеціальну карту кошти можна витратити на будівельні матеріали або ремонтні послуги підрядників, які є учасниками програми "єВідновлення". Витратити кошти потрібно протягом 12 місяців після їхнього отримання, інакше вони повернуться в держбюджет.

Як отримати компенсацію за пошкоджене житло в "Дія"

Щоб скористатися послугою, спочатку оновіть "Дію" до найновішої версії. Щоб отримати грошову допомогу, потрібно:

1. Подати повідомлення про пошкоджене майно в мобільному застосунку або на сайті "Дія" (якщо не робили цього раніше).
  2. Відкрити в банку спеціальний рахунок "єВідновлення" (це можна зробити онлайн в застосунку банку або наживо у відділенні банку). Таку картку можна отримати в банках "ПриватБанк", "Монобанк", "А банк", "Sense Банк", "Пумб".
  3. Подайте заяву про отримання фінансової допомоги в "Дія".
  4. Вашу заявку розгляне комісія місцевої влади і встановить суму грошової допомоги. Очікуйте дзвінка від представника комісії.
  5. Дочекайтеся сповіщення про рішення комісії в "Дія".
  6. Отримайте гроші на картку.

Отримані на картку гроші можна буде використати тільки товари на для ремонту чи ремонтні послуги.

Хто не зможе скористатися послугою

Через "єВідновлення" не можна буде отримати гроші на нове житло, якщо старе повністю зруйноване. Для цього існує окрема компенсація за зруйноване житло
   Також вартість ремонту не буде компенсована, якщо власник провів його до подання заявки. Але якщо ремонт проведений частково, ви можете розраховувати на відшкодування суми для завершення ремонтних робіт.

Не зможуть отримати фінансову допомогу люди з судимістю за злочини проти національної безпеки України, а також їхні спадкоємці.

Якщо у житла кілька співвласників, кожен з них має надати згоду на отримання відшкодування. Згоду можна буде надати через "Дію" або представнику ОМС при огляду майна.

Якщо пошкоджена квартира знаходиться в багатоповерховому будинку, її власники не зможуть отримати грошову компенсацію. Натомість має бути виконаний загальний ремонт будинку. Для цього звернітся до ОСББ чи ЖЕКу. Однак власники квартири зможуть отримати компенсацію, якщо підїзд вже було відремонтовано, а квартиру - ні.

Найчастіші запитання і відповіді

ПОРЯДОК ВІДНОВЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ