Основи кібергігієни

Чи можна самостійно видалити вірус із телефону?

Віруси у смартфоні не тільки впливають на повноцінну роботу пристрою. Передусім вони становлять загрозу особистій, конфіденційній, фінансовій інформації, яка може стати доступною зловмисникам. Розпізнати, що на смартфоні встановлено шкідливе програмне забезпечення, можна за різними ознаками. Наприклад, швидке розрядження батареї, значне уповільнення роботи, часті збої. Детальніше про це вже розповідала Держспецзв’язку. Періодично перевіряйте встановлені на телефоні додатки – якщо бачите такий, якого ви не встановлювали, одразу видаляйте.

18:59 26.03.2023

Як хакери можуть зламати вашу пошту та що робити для її захисту

Сьогодні електронна пошта є основним інструментом для комунікації на роботі та поза нею. За приблизними оцінками, в усьому світі електронну пошту використовують 4,1 мільярда користувачів, які щоденно надсилають та отримують 306 мільярдів листів.

09:43 23.02.2023

Як налаштувати систему захисту Windows?

Не використовуйте ОС Windows, які не підтримуються Microsoft (Windows 7 та старіші версії). Захист пристроїв із Windows 10 та 11 (найпоширеніші версії) здійснюється за допомогою служби “Безпека у Windows”. Шукаємо її таким шляхом: Налаштування – Оновлення та захист – Безпека у Windows (або відразу через Пошук).

19:25 21.02.2023

Що таке резервне копіювання даних, як його здійснювати, і де краще зберігати інформацію?

Створення резервних копій важливих даних – одне з основних правил кібербезпеки. Реалії сьогодення такі, що втратити доступ до якогось важливого документу чи файлу дуже легко. Це може статися внаслідок кібератаки, викрадення гаджета, через поломання або збої в його роботі. Завдяки резервному копіюванню ви можете без зусиль відновити втрачене.

16:32 21.02.2023

Як правильно налаштувати домашню мережу Wi-Fi, щоб вона була безпечною і ніхто сторонній не міг підключитися?

Незахищена домашня мережа Wi-Fi – це не тільки ризик підключення сторонніх до вашого інтернету, а і потенційна загроза особистим даним внаслідок атак хакерів.

15:22 21.02.2023

Курс «Основи кібербезпеки для школярів»

Цей курс допоможе відрізнити правду від фейків, розкаже, з ким спілкуватися в інтернеті безпечно, а хто таки насправді кіберзлочинець. Цей курс, наче компас, покаже усі пастки й ризики в Інтернеті, а натомість навчить, як почуватися в безпеці у глобальній мережі.

09:08 21.02.2023

Курс «Основи кібербезпеки для представників державних органів»

Даний курс створено з метою допомогти державним службовцям підвищити рівень знань з комп’ютерної грамотності. Разом з ним ви дізнаєтесь про найпоширеніші пастки кіберзлочинців та шляхи протидії компрометації даних. У курсі докладно розглядаються розповсюджені загрози в інформаційному просторі та наводяться поради, щодо захисту своїх особистих та робочих даних.

09:05 21.02.2023