Сьогодення

БОБРОВИЦЬКА ОТГ

Рішення про створення Бобровицької міської об'єднаної територіальної громади було прийнято в травні 2017 року. 29 жовтня 2017 року відбулися перші місцеві вибори у новоствореній громаді. До складу громади увійшли м.Бобровиця та  18 старостинських округів, (40 населених пунктів   з них села Вишневе, Урожайне, Макарівка, Мирне, Затишшя, Травкине, Браниця,  Бригинці, Гаврилівка, Запоріжжя, Українка, Горбачі, Зелене, Кобижча, Козацьке, Миколаїв, Марківці, Озеряни, Молодіжне, Майнівка, Плуг, Олександрівка, Катеринівка, Лідин,  Осокорівка, Наумівка, Петрівка, Піски, Рудьківка, Коношівка, Хомовці, Свидовець, Буглаки,Татарівка,Стара Басань, Сухиня, Щаснівка,Осовець, Гарт, Ярославка).

Центр громади - м.Бобровиця Чернігівської області Бобровицького району.

Територія  об’єднаної громади  - 1054,8 кв.км.

Загальна кількість населення - 26000 жителів (міського -11156 чол., сільського -14844 чол.), в т.ч.: працездатного  віку -13,827тис.чол.,  до 18 років - 4,65 тис.чол., пенсійного – 7,523 тис.чол..

Бобровицька громада розташована неподалік Києва та Чернігова (105км) і  є одним з мальовничих куточків України.

Природа наділила  місцевість гарними краєвидами, родючими чорноземами, природними водоймами, лісовими масивами.

Територія з розвинутим  сільськогосподарським  виробництвом та привабливим інвестиційним кліматом.Наявні вільні площі для житлового та промислового розвитку.

На сьогодні, в  агропромисловому комплексі громади  функціонує 48 сільськогосподарських підприємств з них  - 31  фермерське господарство.

У структурі виробництва сільськогосподарської продукції 77,3 % займає кукурудза на зерно.

Одні  із найпотужніших в Україні сільгоспвиробників кукурудзи та зернобобових  - ТОВ «Земля і Воля”, ТОВ “Козацьке”, ТОВ “Наташа-Агро”, ПП “Агропрогрес” та ПАТ “Рудьківське”.

Відносно розвинуте приватне підприємництво (за останні роки спостерігається динаміка зростання суб’єктів підприємницької діяльності).

Гарна забезпеченість закладами охорони здоров’я, освіти та культури, наявність об’єктів історико-культурної спадщини (22 заклади охорони здоров’я, 18 закладів загальної середньої освіти,з них 1 ліцей, 14 закладів  дошкільної освіти, 21 заклад культури, 19 бібліотек та 2 музеї Бобровицький районний історико- краєзнавчий та Пісківський  історико – меморіальний музей П.Г.Тичини).

Особливу зацікавленість у гостей міста викликає районний історико-краєзнавчий музей, побудований у 1984 році за кошти бобровичанина, видатного лікаря, нагородженого Золотою медаллю Фонду Миру – Станіслава Людвіговича Змачинського, який перші три роки за власний рахунок утримував приміщення музею та платив заробітну плату його працівникам.

На підвідомчій території діє 32 релігійних громад, з них 29 зареєстрованих, а саме: Українська Православна Церква - 21, Православна Церква України - 5, Євангельські Християни Баптисти - 1, Церква Християн віри Євангельської - 1, Адвентисти сьомого дня - 1, Церква Ковчег спасіння“ - 1, Обʼєднана церква християн віри Євангельської - 1, та 2 - незареєстровані „Свідки Єгови“. Нових громад не зареєстровано. Припинила свою діяльність помісна християнська церква (Повного Єванглія) „Перемога”. Розпочала свою діяльність нова незареєстрована громада Української Православної Церкви (виготовляється паспорт).

Розвинута транспортна інфраструктура: наявна залізнична магістраль, мережа маршрутних таксі, автобусні маршрути по всіх населених пунктах ОТГ.

У місті Бобровиця функціонує коледж, який займається підготовкою кваліфікованих кадрів для галузі АПК.

Керівництво  Бобровицької громади, разом з депутатами та виконавчим комітетом постійно дбають про те, щоб рідний край став  більш розвиненим, успішним та комфортним для життя як кожного місцевого жителя, так і  радував своїми  досягненнями гостей і земляків.

Жителі громади  славляться своєю гостинністю та українськими традиціями.

Знані сучасники:

•   Леонід Яковишин, кандидат економічних наук, вчений-агроном, генеральний директор одного з найбільших в Україні сільськогосподарського товариства «Земля і воля». Має державні нагороди: Герой України з врученням ордена Держави (22 серпня 2004) — за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку агропромислового комплексу, досягнення високих виробничих показників, багаторічну самовіддану працю, Орден «Знак Пошани», двічі визнавався кращим меценатом області. Заснував у районі й наповнив коштами Благодійний фонд для надання допомоги тяжко хворим та іншим малозабезпеченим людям. Виступив спонсором видання книги Дмитра Головка «Співучі Піски», роману Григорія Войтка «Безбатченки», книг публіциста Бориса Кириченка, одним із спонсорів збірки «Не бував ти у наших краях» - про минуле й сучасність Бобровицького району,Почесний громадянин  міста Бобровиці ( 10 квітня 2012 року), Почесний громадянин Чернігівської області ( вересень 2019 року), Міжнародна літературна премія імені Миколи Гоголя «Тріумф» (2019) - за визначну благодійну діяльність, найвища відзнака Мінського міського відділення спілки письменників Білорусі – медаль  класика  білоруської літератури Максима Богдановича (грудень 2019 року).
  • Ольга Коробка, українська важкоатлетка, заслужений майстер спорту, срібна медалістка ХХІХ літніх Олімпійських ігор в Пекіні. Має державну нагороду: Ордер Княгині Ольги ІІІ ст.. (4 вересня 2008 року).
  •   Віта Руденок, українська важкоатлетка, багаторазова чемпіонка України, чемпіонка Європи, учасник літніх Олімпійських ігор в Сіднеї

17400, Чернігівська область, м.Бобровиця, вул. Незалежності, 46
в.о.міського голови       Іванюк Геннадій Іванович