Конфлікт інтересів

18 березня 2021 року набрав чинності Закон України від 19.02.2021 № 1258–IX. Він дозволить ефективно врегульовувати конфлікт інтересів у сільських, селищних, міських голів, секретарів, депутатів сільської, селищної, міської ради, голів, їх заступників, депутатів районних, обласних та районних у містах рад. Ознайомитися із законом можливо за посиланням.

Відтепер такі особи, у разі виникнення конфлікту інтересів, можуть брати участь у засіданні ради, іншого колегіального органу (комісії, комітету, колегії тощо) лише за умови:

⇒  що їх неучасть призведе до неможливості прийняття рішень колегіальним органом;

⇒  публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів під час засідання цього органу.

Раніше ж місцевий депутат або посадовець міг брати участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень на засіданнях місцевих рад, просто оголосивши про конфлікт інтересів під час засідання колегіального органу.

Запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи

підприємств чи корпоративних прав

Особи, зазначені в пункті 1підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", зобов’язані протягом 60 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі належні їм підприємства та корпоративні права в порядку, встановленому законом.

Якщо на момент закінчення зазначеного шестидесятиденного строку в системі депозитарного обліку встановлено обмеження на здійснення операцій з акціями на підставі відповідного рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про зупинення внесення змін до системи депозитарного обліку, особи, зазначені в пункті 1підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", зобов’язані передати такі належні їм акції в управління іншій особі протягом 60 днів з дня відновлення внесення змін до системи депозитарного обліку щодо відповідних акцій.

У вказаних вище випадках особам, зазначеним у пункті 1підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", забороняється передавати в управління належні їм підприємства та корпоративні права на користь членів своєї сім’ї".

Вимоги до запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав не поширюються на:

1) осіб, які входять як незалежні члени до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства, державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі;

1-1) осіб, у власності яких перебувають акції акціонерного товариства - резидента України, сукупна номінальна вартість яких не перевищує 0,25 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, в якому особа призначена (обрана) на посаду, та сукупно не перевищують 5 відсотків голосуючих акцій товариства;

2) депутатів місцевих рад (крім тих, які здійснюють свої повноваження у відповідній раді на постійній основі);

3) помічників-консультантів народних депутатів України, працівників секретаріатів Голови Верховної Ради України, Першого заступника Голови Верховної Ради України та заступника Голови Верховної Ради України, працівників секретаріатів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України.

►Розпорядження міського голови від 24.03.2021 року № 71 " Про затвердження Порядку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у Бобровицькій міській раді"

►Бланк Повідомлення про конфлікт інтересів

►Бланк Заява про конфлікт інтересів ЧКО

►Методичні рекомендації НАЗК "Щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції"