Конфлікт інтересів

18 березня 2021 року набрав чинності Закон України від 19.02.2021 № 1258–IX. Він дозволить ефективно врегульовувати конфлікт інтересів у сільських, селищних, міських голів, секретарів, депутатів сільської, селищної, міської ради, голів, їх заступників, депутатів районних, обласних та районних у містах рад. Ознайомитися із законом можливо за посиланням.

Відтепер такі особи, у разі виникнення конфлікту інтересів, можуть брати участь у засіданні ради, іншого колегіального органу (комісії, комітету, колегії тощо) лише за умови:

⇒  що їх неучасть призведе до неможливості прийняття рішень колегіальним органом;

⇒  публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів під час засідання цього органу.

Раніше ж місцевий депутат або посадовець міг брати участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень на засіданнях місцевих рад, просто оголосивши про конфлікт інтересів під час засідання колегіального органу.

►Розпорядження міського голови від 24.03.2021 року № 71 " Про затвердження Порядку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у Бобровицькій міській раді"

►Бланк Повідомлення про конфлікт інтересів

►Бланк Заява про конфлікт інтересів ЧКО

►Методичні рекомендації НАЗК "Щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції"