Що таке державний стандарт супроводу під час інклюзивного навчання?

Що таке державний стандарт супроводу під час інклюзивного навчання?

Це супровід дитини з особливими освітніми потребами під час навчання в звичайній школі соціальним робітником (асистентом) чи одним із його батьків або законним представником. Супроводжуючі мають пройти відповідну підготовку за програмою, затвердженою Міністерством соціальної політики. Такий механізм інклюзії широко використовується у багатьох європейських країнах, зокрема, у Швейцарії. Там, як і у нас, питання вирішується на рівні громади. Фахівець супроводжує дитину до школи, сидить з нею на уроках, допомагає у встановленні контактів з однолітками, організовує безпечне пересування дитини і виконує масу інших необхідних функцій.

"Мій улюблений світ - без насильства"

"Мій улюблений світ - без насильства"

Оскільки насильство в громадських місцях, на жаль, поширене явище, то варто знати не тільки як із ним боротися, а й як помітити чийсь тихий заклик про допомогу. У деяких ситуаціях постраждалі кличуть на поміч, а оточення просто не реагує. Люди бояться, що насильство торкнеться і їх, вважають, що це не їхня справа, не стосується їх. Хоча на місці постраждалої / постраждалого може опинитися будь-хто. Якщо людина вголос просить про допомогу, й очевидно, що до неї чіпляються, — підійдіть і запропонуйте поміч. У більшості випадків кривдники лякаються активних дій і тікають. Якщо трапилася агресивна людина, то викликайте поліцію та залишайтеся з постраждалою, щоб їй нічого не загрожувало.

Підлітковий селфхарм або як давно вашу дитину дряпає кішка?

Підлітковий селфхарм або як давно вашу дитину дряпає кішка?

Підлітковий вік - складний період життя. Це час підвищеної тривожності, дратівливості, зниженого настрою. Підлітку складно контролювати свої емоції, навіть якщо навколо нього сприятлива обстановка і люблячі близькі, тому що він проходить складний період розставання з дитячими мріями та фантазіями і стикається з реальністю дорослого життя, де йому належить зайняти своє місце в світі повному боротьби і конкуренції. Підліток - це вже не дитина, але і ще не дорослий.

Конфлікт чи домашнє насильство?

Конфлікт чи домашнє насильство?

Відрізнити допоможе відповідь на такі запитання: 1. Чи можете ви сказати, що партнер часто вас ображає, принижує та/або критикує? 2. Чи відчуваєте ви свою залежність від настрою та/або бажань партнера? 3. Чи партнер забороняє вам спілкуватися з друзями та/або рідними? 4. Чи контролює партнер, на що ви витрачаєте власні кошти, чи докоряє (маніпулює) цим? 5. Чи було таке, що партнер завдавав вам фізичного болю?

Запрошуємо на роботу професійних батьків

Запрошуємо на роботу професійних батьків

ПАТРОНАТ – ШВИДКА СІМЕЙНА ДОПОМОГА це професійна комплексна послуга, що надається у сім’ї патронатного вихователя та передбачає: тимчасовий догляд (не може перевищувати трьох місяців), виховання та реабілітацію дитини на період подолання дитиною, її батьками або законними представниками складних життєвих обставин.

Поради виховання підлітків

Поради виховання підлітків

Підлітковий вік – нелегкий час і для самих підлітків, і для батьків, котрі гадають, що їхні діти милі й слухняні, але враз змінюють свою думку, коли дитина стає підлітком. Що ж змінюється в підлітковому віці? Досить багато! Дитина переживає значні фізичні й гормональні зміни, через що батьки нерідко впадають у відчай. Однак вони у змозі зробити цей період у житті дитини більш веселим і менш хаотичним. Для цього варто дотримуватися певних рекомендацій.

П'ЯТЬ ПОМИЛОК ПІДТРИМКИ

П'ЯТЬ ПОМИЛОК ПІДТРИМКИ

"Все буде добре", "не переймайся", "це не кінець світу", "я ж казав (ла)" - це НЕ підтримка! Немає універсальної формули, що підходить для будь-якого випадку. Але зате є речі, які точно НЕ треба робити, тому що вони ніяк НЕ допомагають і НЕ є підтримкою.

Торгівля людьми – сучасний прояв рабства

Торгівля людьми – сучасний прояв рабства

Торгівля людьми залишається гострою та реальною проблемою для багатьох країн світу, у тому числі й для України. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики, з якими зіштовхнулася світова спільнота, створюють загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми для практично всіх соціальних груп населення. Військові дії, економічна нестабільність, підвищення мобільності населення, у тому числі з метою трудової міграції, зростання рівня безробіття, збільшення доступу населення до інформаційних мереж сприяють поширенню цього злочину.

Відверті фото в соцмережах

Відверті фото в соцмережах

Коли дорослі люди обмінюються інтимними фото — це нормально. Таке явище називається секстингом, і головне — аби всі учасники були згодні надсилати/отримувати такі світлини. Але буває, що інтимні фотографії людини оприлюднюють без її згоди чи шантажують можливістю розіслати їх друзям і знайомим. Це може статися внаслідок хакерської атаки ваших акаунтів у месенджерах або в хмарних сховищах. Якщо ви зіткнулись із подібним, ліпше мати план дій. Якщо впевнені, що не маєте інтимних фото, ніколи їх не робили та нікому не надсилали, то просто ігноруйте шантажистів. Ймовірно, це шахраї, які або взагалі не мають ваших світлин, або мають фейкові зображення, створені за допомогою технології deep fake.

Корисні посилання