Новини Центру надання соціальних послуг Бобровицької міської ради
- ЦНСП
- Новини
Звіт відділу соціальних служб ЦНСП Бобровицької міської ради за І квартал 2021 року
Протягом І кварталу 2021 року фахівцями із соціальної роботи відділу соціальних служб Центру надання соціальних послуг Бобровицької міської ради базовими соціальними послугами охоплено 325 сімей, в яких виховується 570 дітей. Із загальної кількості сімей на обліку Центру в складних життєвих обставинах перебувало 232 сім'ї в яких виховується 421 дитина. Протягом кварталу роботою охоплено 208 сімей, в яких виховується 400 дітей.
Що таке "булінг" та чому про нього треба знати всім батькам: пояснюють у Центрі надання соціальних послуг
Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. Під терміном "булінг" розуміють агресивну поведінку щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження. Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.
Що для тебе насильство?
Домашнє насильство має різні форми та прояви. Менш чи більш видимі, вони однаково шкодять людині та порушують її права. Постраждалі і кривдники найчастіше називають такі причини домашнього насильства у своїх сім'ях: стрес на роботі; пияцтво; вживання наркотиків; запальний характер; виховна мета;
Про розвиток в області сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування
На початок 2021 року в області налічується 2004 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 1869 осіб (або 93,2% від загальної чисельності) вже знаходяться у сімейних формах виховання: 1349 – у сім’ях опікунів, піклувальників; 520 – у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях. Всього впродовж минулого року знайшли нові родини 347 таких дітей (39 – усиновлено, 208 – влаштовані під опіку, піклування, 76 - у дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї). Незважаючи на проведені заходи, 114 дітей такої категорії продовжують перебувати в інтернатних установах та потребують нових батьків.
Проведено зустріч «Я маю право!»
Центром надання соціальних послуг Бобровицької міської ради, 16 березня, серед учнів дев'ятих класів Кобижчанського ЗЗСО, з дотриманням усіх карантинних обмежень, спрямованих на подолання коронавірусної інфекції, було проведено зустріч на тему: «Я маю право!». Під час зустрічі, було обговорено основоположні права та свободи людини і громадянина. Акцентовано увагу на тому, що комплекс прав включає в себе також і комплекс обов'язків.
ПАТРОНАТ – ШВИДКА СІМЕЙНА ДОПОМОГА
Одним із пріоритетних завдань держави є соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, майбутньої повноцінної життєдіяльності. Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.
Звіт про проведення моніторингу та внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг
На виконання Наказу Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 №904, відповідних листів від 19.08.2014 № 9176/0/14-14/014 і Департаменту соціального захисту населення від 29.08.2014 року № 287/07 та з метою забезпечення практичної реалізації впровадження децентралізації у розподілі соціальних послуг і забезпечення прозорості їх надання структурним підрозділам Бобровицького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Наказом від 15.09.2020 року № 34 створено комісію з моніторингу та оцінки якості соціальних послуг, призначено відповідальних, затверджено плани проведення оцінки.
«Наша дума, наша пісня не вмре, не загине»
24 лютого у приміщенні Центру надання соціальних послуг Бобровицької міської ради відбулася зустріч учасників гурту «Пісенне джерело» із представниками клубу «Джерело душі» на тему «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине». Натхненно звучали українські народні пісні, іскрометній гумор та було переглянуто міні-п'єсу за мотивами Антона Чехова «Жених і матуся». Присутні щиро дякували самодіяльним «артистам» за прекрасні хвилини відпочинку.
Відбулася семінар – нарада із соціальними робітниками
19 лютого у приміщенні Центру надання соціальних послуг Бобровицької міської ради відбулася семінар – нарада із соціальними робітниками по с.с.Петрівка, Стара Басань, Ярославка, Піски, Гаврилівка, Козацьке, Озеряни, Рудьківка, Сухиня, Щаснівка, Осокорівка, Бригінці та Марківці.
Відбулася семінар-нарада із соціальними робітниками
5 лютого у приміщенні Центру надання соціальних послуг міської ради відбулася семінар-нарада із соціальними робітниками с.с.Кобижча, Горбачі, Свидовець, Олександрівка, Лідин, Катеринівка та Браниця. Було розглянуто питання про порядок організації надання соціальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 01.06.2020 №587 та встановлення диференційованої плати за надання соціальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 01.06.2020 року № 429, ознайомлення з рішенням комісії з питань надання безоплатних соціальних послуг, соціальних послуг із встановленням диференційованої плати на підвідомчій території Бобровицької міської ради.