Чернігівський обласний центр зайнятості
- Інформація служб
- Чернігівський обласний центр зайнятості
Сільгосппідприємства Чернігівщини потребують працівників: актуальні вакансії
З настанням весни традиційно пожвавлюється попит на працівників сільського господарства, адже саме в цю пору року стартують весняно-польові роботи. Не став винятком і цей рік. Попри воєнний стан та постійні ворожі обстріли прикордоння, місцеві сільгосппідприємства продовжують працювати та тримати економічний фронт.
Топ-10 вакансій з найвищою заробітною платою
Навіть у період воєнного стану на Чернігівщині є роботодавці, які пропонують роботу з гідною зарплатою. Кому і скільки готові платити? Станом на 14 березня 2024 року в області налічується 724 вакансії. З них високооплачувані: - верстатник деревообробних верстатів (35 000 грн), м. Чернігів; - водій автотранспортних засобів (35 000 грн), Чернігівський район, с. Красне; - оператор верстатів з програмним керуванням (25 000 грн), м. Ніжин; - головний бухгалтер (20 000 грн), м. Чернігів; - менеджер (управитель) із збуту (20 000 грн), м. Мена; - лікар-педіатр (20 000 грн), селище Варва; - швачка (20 000 грн), м. Чернігів; - оператор друкарського устаткування (20 000 грн), м. Чернігів; - інженер-технолог (20 000 грн), м. Корюківка; - фрезерувальник (20 000 грн), м. Ніжин.
Ринок праці Чернігівщини у січні – лютому 2024 року
Діяльність Чернігівської обласної служби зайнятості мовою цифр протягом січня - лютого 2024 року: - 5,9 тис. безробітних перебували на обліку та отримували послуги служби зайнятості; - 668 безробітних працевлаштовано; - 124 безробітних скеровано на професійне навчання; - 16 направлень видано безробітним для участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру; - 1,5 тис. направлень видано безробітним на суспільно корисні роботи; - 19 позитивних рішень прийнято за програмою «Власна справа» і 2 – за програмою «Грант для ветеранів» урядового проєкту «єРобота»; - 70 громадян, які не зареєстровані у службі зайнятості, для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці отримали ваучер на навчання.
Служба зайнятості пропонує: грантові програми підтримки бізнесу
За час дії програми «Власна справа» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів отримали 289 мешканців області. Також маємо 8 позитивних рішень за програмою «Гран для ветеранів та членів їхніх сімей». Схвалені бізнес-проекти передбачають створення в області майже 700 нових робочих місць у різних сферах діяльності, а це і швейні цехи, СТО, салони краси, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні та розважальні студії, фермерські господарства, послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні послуги тощо. Загальна сума фінансової підтримки від держави склала понад 70 млн грн.
єРобота: творці іншої реальності в Чернігові
На годину часу перенестися в іншу реальність, забути про повсякденні турботи та відчути себе супергероєм, детективом, грабіжником, втікачем, персонажем фільму жаху, така можливість є у чернігівців та гостей міста. Яскраві емоції, незабутні враження, позитивний настрій, екстрім та безпека при цьому гарантовані. Все це для своїх гостей створює Олександр Володько, власник квест-кімнат X-ROOM у Чернігові. Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» він розширив свій бізнес і тепер пропонує відвідувачам ще більше розваг.
Мирна професія у воєнний час…
Скористатися програмою безкоштовної профтехосвіти пропонує служба зайнятості учасникам бойових дій та людям з інвалідністю внаслідок війни. Таке навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які на сьогодні діють у 8 областях України та пропонують на вибір 95 ліцензованих професій та 365 освітніх програм. Бажаючі навчатися самостійно обирають їх із Переліку на сайті Державного центру зайнятості https://is.gd/ZHvm7u
Служба зайнятості і «Пожмашина»: співпраця триває
В умовах воєнного стану стабільна робота підприємств має важливе значення, бо забезпечує розвиток економіки, сплату податків, а відтак наповнення бюджетів, та переказ коштів на потреби армії. У цей непростий час дієву підтримку бізнесу та роботодавцям надає служба зайнятості. Її послуги сприяють розвитку підприємств, збереженню існуючих робочих місць та створенню нових.
Почати життя з нуля…
Такий шанс з’явився у мешканців Новоселівки, чиї будинки постраждали від воєнної агресії. Цей населений пункт, що знаходиться під Черніговом, стояв на шляху російського війська, отож після звільнення його було не впізнати – пошкоджені або вщент зруйновані будинки, спалені автівки, місиво з цегли, металу та особистих речей, вирви та згарища.
єРобота: медовий бізнес з присмаком історії родини Кравченків
Уже 13 років Марина й Олексій Кравченки із села Курінь, що біля Бахмача, мають пасіку. Спочатку бджільництво було їхнім родинним хобі, котрим займалися у вільний час. Нині це успішний бізнес, на розвиток якого торік Марина взяла мікрогрант за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Через співпрацю – до результату
Торік на Чернігівщині 370 громадян скористалися можливістю отримати нову професію чи підвищити кваліфікацію, отримавши від служби зайнятості ваучер на навчання. З них 51 людина навчалася в Ніжинському професійному аграрному ліцеї. Там вони опановували такі професії: машиніст крана автомобільного, електрогазозварник, кондитер, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва. Свій вибір зупинили на цьому навчальному закладі, бо він славиться сучасною матеріально-технічною базою та досвідченим професійним педагогічним колективом. На базі Ніжинського професійного аграрного ліцей діють три регіональні навчально-практичні центри (зварювальних технологій, сучасних транспортно-будівельних технологій та з підготовки кадрів для сфери громадського харчування), які дають можливість слухачам здобути не тільки якісні теоретичні знання, а й практичні навички у роботі з сучасними високоякісними матеріалами і обладнанням, опанувати новітні технології.