Інформації установ, організацій
- Інформація служб
- Інформації установ, організацій
Кіберполіція застерігає: аби не потрапити у пастку, дотримуйтесь таких рекомендацій:
✅ отримуйте інформацію лише з офіційних джерел.
ДРС продовжує спрощувати умови для ведення бізнесу
Державна регуляторна служба України налаштована скоротити до мінімуму документообіг з органами влади, прибравши зайві форми звітності. «Менше контактів із владою – простіша і прозоріша робота», – зазначив Голова ДРС Олексій Кучер. Відповідно до державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки Службою розроблено алгоритм дій щодо оптимізації звітів. На першому етапі проведено збір інформації від ЦОВВ щодо поточного формату звітування суб’єктів господарювання. Переходимо до другого етапу роботи: збору інформації безпосередньо від бізнесу.
Військовий ПДФО: розрахунки й аргументи від Асоціації міст України.
Як місцеве самоврядування використовує військовий ПДФО, скільки його отримано й використано, що потрібно робити з цим податком обгрунтовують в Дзеркалі тижня Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України та Оксана Продан, Радниця Голови Асоціації міст України на підставі'данних 754 громад. Далі: https://zn.ua/ukr/ECONOMICS/vijskovij-pdfo-khiba-revut-voli-jak-jasla-povni/
Увага !Шахраї створюють фейкові оголошення з продажу дров у соцмережах
З настанням осені активізувалися шахраї, які розміщують у місцевих групах на «Фейсбуці» фейкові оголошення про продаж дров. Такі оголошення, як правило, супроводжують фото вантажівок з дровами, які пропонують купити за вигідною ціною і одразу ж доставити до двору покупця. Поліція закликає громадян не перераховувати гроші у якості передоплати за дрова, поки ви не впевнитеся у наявності товару. Вчора до поліції надійшла заява від мешканки Крутянської ОТГ Ніжинського району, яка повідомила, що ще 27 серпня її батьки побачили в місцевій спільноті на «Фейсбуці» оголошення про продаж дров. Зв’язавшись із продавцем, вони надіслали йому передоплату за дрова – понад 6000 гривень. Однак товару так і не отримали, а «продавець» перестав виходити на зв'язок.
Військовий ПДФО: розрахунки й аргументи від Асоціації міст України.
Податок на доходи військовослужбовців став майже такою самою гострою темою програм і дискусій у ЗМІ та соціальних мережах, як і розмір їхнього грошового забезпечення. Щоправда, питання цього податку перевело напрям дискусії з Центру на громади, — ті начебто не допомагають чи недостатньо допомагають ЗСУ. Треба віддати належне посадовцям, які мають реальні цифри й не беруть участі в публічних дискусіях. Адже ті, хто знає бюджетне законодавство й має конкретні цифри, обґрунтувати вилучення податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з місцевих бюджетів не зможуть. Так, Мінфін видав роз’яснення від 15.06.2023 року №05130-14-5/16317, яким придбання допомоги для підрозділів Об’єднаних сил ЗСУ з місцевих бюджетів називає незаконним. Та й Державна аудиторська служба України дає негативні висновки щодо використання коштів громад на оборону. Хоча тільки зараз зареєстровано законопроєкти №9559-д та 9560-1, які мають легалізувати витрати муніципалітетів на оборону й дати можливість без кримінальної відповідальності допомагати військовим. Чому допомогу громад силам оборони необхідно легалізувати й для чого в громади мають і надалі надходити 64% ПДФО, включаючи податок з грошового забезпечення військовослужбовців, обґрунтуємо цифрами і законом.
Система БПД допомагає встановлювати факти, що мають юридичне значення
Що робити, коли факт є — а документів про це немає? Вони втрачені і відновити їх неможливо чи ніколи не видавалися і отримати їх немає змоги. Тоді потрібно звертатися до суду та надавати докази, що цей факт справжній. Після отримання позитивного рішення суду можна буде звертатися до відповідних органів, щоб отримати потрібні документи. Кожна людина може отримати безоплатно консультацію юриста щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення. А визначені законом категорії осіб, зокрема, люди з низьким доходом, ВПО, ветерани війни, члени сімей загиблих захисників і захисниць України, діти, мають право на допомогу зі зверненням до суду.
Розгляд справ про порушення правил дорожнього руху
Місце розгляду справи про адміністративне правопорушення Справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення (стаття 276 КУпАП).
Шановні мешканці громади!
Відділення поліції №2 Ніжинського РВП ГУНП в Чернігівській області, що обслуговує Бобровицьку та Новобасанську територіальні громади, повідомляє, що в період з 19.08.2023 року по 25.08.2023 року складено 92 адміністративних матеріали (протоколи та постанови) за вчинення адміністративних правопорушень, 3 особи притягнуто до відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння за ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складено 10 протоколів та притягнуто до відповідальності за вчинення домашнього насильства (ст.173-2 ч.1, ч.2 КУпАП) 8 осіб, а також 4 особи притягнуто до відповідальності за неправдивий виклик спеціальних служб(поліції).
Інфографіка як успішно скористатися перевагами програми “Власна справа” у 2023 році
В межах реалізації ініціативи “Покращення регіонального/місцевого бізнес-клімату” експерти ГО «Електронна республіка» у співпраці з Державний центр зайнятості та за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» розробили інфографіку з порадами, як успішно скористатися перевагами програми “Власна справа” у 2023 році. Інфографіка містить у собі інформацію з практичними порадами фізичним особам підприємцям чи юридичним особам щодо отримання мікрогранту для започаткування власного бізнесу або розвитку існуючого сумою до 250 тис. грн.