Бобровицька міська рада
Чернігівська область

Чернігівський обласний центр зайнятості

Благодійний фонд «Право на захист» - для безробітних

Юридична консультація – це завжди актуально, а тим паче під час воєнного стану, коли багато людей опинилися у складній життєвій ситуації, і у них накопилося чимало питань. Шанс отримати відповіді на них з’явився у безробітних на семінарах, які організовує служба зайнятості спільно з благодійним фондом «Право на захист». Юристи благодійного фонду надають правові, інформаційні й соціальні консультації внутрішньо переміщеним особам, громадянам в яких пошкоджене чи зруйноване житло. Зокрема, надають консультації щодо роз’яснення існуючого законодавства та нормативної бази, щодо прав ВПО, допомагають в оформленні документів, надають правову підтримку, юридичну допомогу з питань отримання соціальних виплат, у відносинах з роботодавцями, банками, державними соціальними службами тощо.

12:38 27.07.2022

Понад 100 жителів області подали заяви на отримання мікрогранту

На Чернігівщині вже понад 100 громадян подали заяви на отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу через портал «Дія». Виконавцями цієї державної програми є Мінекономіки, Ощадбанк і Державна служба зайнятості.   Підприємці, як майбутні, так і діючі, планують започаткувати або розвивати власну справу в сферах виготовлення корпусних меблів, палетів, бетону, іграшок з дерева і шкіри, напівфабрикатів тощо.   Нагадаємо, подати заяву на отримання мікрогранту разом з бізнес-планом щодо створення нового або розвитку діючого бізнесу можна на порталі Дія (https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu). АТ «Ощадбанк» проводить перевірку ділової репутації заявника. Отримавши позитивну оцінку, обласний центр зайнятості розглядає бізнес-план, після чого проводить із отримувачем онлайн-співбесіду. Рішення щодо надання коштів чи відхилення пропозицій ухвалює Державний центр зайнятості.

09:19 27.07.2022

4 905 вакансій подали роботодавці Чернігівщини до служби зайнятості

Протягом січня – червня 2022 року роботодавці Чернігівщини подали до служби зайнятості близько 4,9 тис. вакансій, що майже удвічі менше, ніж за відповідний період минулого року. Сталося це внаслідок часткового або повного зупинення діяльності низки підприємств та підприємців. Найбільше пропозицій було у сільському господарстві, на підприємствах переробної промисловості та в сфері торгівлі.

14:10 20.07.2022

Про діяльність служби зайнятості мовою статистики

На початок липня в області налічувалось 13 тис. безробітних – на 5% більше, ніж рік тому. На кожне вільне робоче місце претендувало 27 осіб.    За цей час послугами державної служби зайнятості скористалися 22,8 тис. безробітних, що перебували на обліку. Кожного п’ятого з них охоплено активними заходами сприяння зайнятості: 2,7 тис. працевлаштовано, 295 залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, ще 627 скеровано на професійне навчання.   Загалом же за сприяння служби зайнятості у поточному році роботу отримали 3,8 тис. мешканців області, кожен 10-й з яких працевлаштувався до набуття статусу безробітного.    Гаряча лінія Чернігівського обласного центру зайнятості: (0462) 60-36-85. Канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

10:26 13.07.2022

ТОП високооплачуваних вакансій від служби зайнятості

У зв’язку з воєнною агресією попит на робочу силу суттєво скоротився, але попри складну ситуацію роботодавці Чернігівщини потребують фахівців і можуть запропонувати гідну роботу. Отже, кому роботодавці Чернігівщини готові платити найбільше і скільки саме? - лікар-хірург (25 000 грн), Чернігівський район, смт Ріпки; - агроном (25 000 грн), Ніжинський район, с.Коломійцівка; - зоотехнік (25 000 грн), Ніжинський район, с.Коломійцівка; - шліфувальник (20 000 грн), м. Чернігів; - лікар з медицини невідкладних станів (20 000 грн), м. Ніжин; - головний енергетик (20 000 грн), м. Ніжин; - оператор верстатів з програмним керуванням (20 000 грн), м. Чернігів; - лікар-акушер-гінеколог (20 000 грн), Новгород- Сіверський район, смт Короп; - машиніст екскаватора (18 000 грн), м. Ніжин; - тракторист (16 200 грн), Прилуцький район, с.Нетяжино. Найбільша база легальної роботи тут: https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy . Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz . #працюйпідтримуйЗСУ #роботазброяперемога

09:59 08.07.2022

Звіт про вакансії за новою формою

З 7 липня 2022 року роботодавці подаватимуть до служби зайнятості звіт №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» за новою формою та порядком. Так, звітність №3-ПН подають юридичні особи, фізичні особи-підприємці, які в межах трудових відносин використовують працю фізичних осіб, будь-якому структурному підрозділу обласного центру зайнятості за наявності попиту на робочу силу (вакансії) — з дня виникнення потреби в підборі працівників та/або з дати відкриття вакансії, але не пізніше ніж через три робочі дні. До речі, звітність можна буде подати як традиційно в паперовій формі (із засвідченням підписом), так і в електронному вигляді (з накладенням чи без накладення електронного підпису або печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів).

10:00 04.07.2022

Близько 100 професій від служби зайнятості

Бажаєте безкоштовно і в стислі терміни отримати затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію? Таку можливість сьогодні надає безробітним державна служба зайнятості, яка має власну мережу навчальних закладів – Центри професійно-технічної освіти. Це сучасні комплекси з потужною навчально-виробничою базою європейського рівня. Вони діють в 11 областях України та здійснюють професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації дорослого населення за 95 ліцензованими робітничими професіями. До речі, там можна здобути не лише традиційні робітничі професії, а й рідкісні, яким не навчають у жодному навчальному закладі нашої області. Серед них - коваль, квіткар, вишивальник, виноградар, виробник художніх виробів з лози тощо. Увесь перелік професій тут https://is.gd/kmt2T4 Зокрема, у липні-серпні можна здобути професію манікюрника, перукаря, кравця, муляра, візажиста, бджоляра тощо. Орієнтовний графік навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості тут https://www.dcz.gov.ua/storinka/grafik-formuvannya-navchalnyh-grup-v-cpto-dsz Як стати слухачем ЦПТО і що для цього потрібно? Читайте на сайті https://is.gd/0pdj6c. Консультацію щодо професійного навчання ви можете отримати в будь-якому центрі зайнятості, зручному для вашого відвідування; в обласному центрі зайнятості за телефоном (0462) 77-90-31, або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

09:57 04.07.2022

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників

У нинішній нелегкий час кожен з нас може бути корисним суспільству. Є медична освіта? Тоді вас чекають у медзакладах області!   Робота є для лікарів різних профілів, сестер медичних, фельдшерів, молодших медичних сестер. Щодо лікарів, то потрібні лікарі загальної практики-сімейні лікарі, терапевти, педіатри, невропатологи, хірурги, анестезіологи тощо. Медпрацівників шукають у Коропі, Варві, Сновську, Борзні, Срібному, Ріпках, Чернігові, а також на Ічнянщині, Городнянщині, Сосниччині, Ніжинщині. Загалом у базі даних обласної служби зайнятості налічується близько 30 вакансій в сфері охорони здоров’я.

09:32 30.06.2022

За працевлаштування переселенця - грошова компенсація

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 80 внутрішньо переміщених осіб отримають 25 роботодавців області. Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 1 червня. Нагадуємо, компенсація витрат надається у розмірі  6,5 тис. грн за кожну працевлаштовану особу тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування. Для отримання компенсації роботодавцям необхідно подати заяву до центру зайнятості, розташованого за їх місцезнаходженням. Це можна зробити особисто під час відвідування центру зайнятості або, надіславши на адресу електронної пошти. Реалізація цієї послуги наразі можлива і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.

10:36 21.06.2022

Яка робота вважається для безробітного підходящою під час дії воєнного стану?

Під час дії воєнного стану критерії підходящої роботи для безробітних змінилися    Відповідні зміни закріплені Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану», який набув чинності 7 травня поточного року.     Відтак, протягом 30 календарних днів з дня надання статусу безробітного, підходящою для нього вважається робота, яка відповідає його освіті, професії (спеціальності), кваліфікації, а також набутому за період трудової діяльності досвіду. Оплата праці повинна бути не нижче розміру заробітної плати за останнім місцем роботи. Надалі, для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів, або для громадян, які не мають професії і вперше шукають роботу, підходящою є робота, яка не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці, із заробітною платою не нижче розміру мінімальної для роботи на умовах повного робочого часу (дня). Без згоди безробітного, йому не може пропонуватись робота, яка потребує зміни місця проживання або перебування.

08:33 01.06.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора