Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї

Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї

1 січня 2022 року набирає чинності Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 397 «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей». Фінансова допомога - допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, яка є безвідсотковою поворотною фінансовою допомогою та надається одноразово у безготівковій формі за рахунок коштів державного бюджету непрацюючій працездатній особі із числа членів малозабезпеченої сім’ї, та яка зареєстрована як безробітна, для організації підприємницької діяльності та сприяння її економічній самостійності.

Роботодавцям на замітку: з'явилася вакансія – повідомте службу зайнятості

Роботодавцям на замітку: з'явилася вакансія – повідомте службу зайнятості

Про це роботодавців зобов’язує Закон України «Про зайнятість населення». Причому зробити це потрібно не пізніше ніж через 3 робочі дні з дати відкриття вакансії. Відтак добором кадрів для вас займуться професіонали. Роботодавець може подати звіт № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»  особисто до будь-якого центру зайнятості (філії) незалежно від місцезнаходження підприємства, а також засобами електронного зв’язку, зокрема через «Електронний кабінет роботодавця» на сайті державної служби зайнятості.

Безробітні можуть стати патронатними вихователями

Безробітні можуть стати патронатними вихователями

Про таку альтернативу безробіттю інформують шукачів роботи в службі зайнятості. Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Щоб стати патронатним вихователем треба спочатку пройти первинний відбір на відповідність визначеним критеріям, а потім - спеціальний курс навчання. Серед вимог до патронатного вихователя такі: мати добровільного помічника, згоду усіх членів своєї родини, які проживають у помешканні, досвід виховання дитини, відповідні умови для перебування дитини, бути працевлаштованим лише як патронатний вихователь і не мати іншого підробітку тощо.

Інформує обласна служба зайнятості: за 11 місяців - 11,7 тисяч працевлаштованих

Інформує обласна служба зайнятості: за 11 місяців - 11,7 тисяч працевлаштованих

Саме стільки громадян області знайшли роботу за направленням служби зайнятості, з них майже 16% - оперативно, до набуття статусу безробітного. Служба зайнятості сьогодні значно розширила зону пошуку роботи та персоналу, працюючи на засадах рекрутингу, тобто на повному ринку праці. На замовлення роботодавців, а отже з гарантією працевлаштування, організовується професійне навчання безробітних.  Протягом січня-листопада поточного року опановували нову професію чи підвищували кваліфікацію 2,4 тис. безробітних громадян. Вчаться вони не лише у навчальних закладах області, а і в Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, які діють в 11 областях України та здійснюють навчання за 95 ліцензованими робітничими професіями та багатьма напрямами курсів цільового призначення. Дієвою формою матеріальної підтримки безробітних є громадські та інші роботи тимчасового характеру, до участі у яких залучено 1,9 тис. безробітних області. Загалом протягом січня-листопада 2021 року в області послугами державної служби зайнятості скористалися 33,2 тис. безробітних громадян, що перебували на обліку. Станом на 1 грудня  2021 року в області налічувалось 9,1 тис. безробітних. Водночас роботодавці потребували 1,1 тис. працівників. Отож, на кожне вільне робоче місце претендувало 8 осіб. Чернігівський обласний центр зайнятості

Служба зайнятості пропонує колишнім військовослужбовцям та учасникам АТО/ООС безкоштовне навчання

Служба зайнятості пропонує колишнім військовослужбовцям та учасникам АТО/ООС безкоштовне навчання

Пройти перепідготовку або підвищення кваліфікації за професіями й спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності можна, отримавши ваучер на навчання. Він видається одноразово і за умови, що колишні військовослужбовці та учасники АТО/ООС не перебувають на обліку в службі зайнятості як безробітні. Професію (спеціальність) чи напрям підвищення кваліфікації людина обирає самостійно з переліку, затвердженого Міністерством економіки України. На сьогодні він налічує 43 робітничі професії та 27 спеціальностей. Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Його вартість встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01 грудня це 24 810 грн.) Також людина самостійно обирає навчальний заклад (обов’язково з відповідною ліцензією на надання освітніх послуг) та форму навчання.

14 579 пропозицій роботи у базі вакансій обласної служби зайнятості

14 579 пропозицій роботи у базі вакансій обласної служби зайнятості

14,6 тис. пропозицій роботи від роботодавців були наявними в базі вакансій обласної служби зайнятості протягом січня-жовтня 2021 року. Найбільше вакансій було у сільському господарстві (22,1%), на підприємствах переробної промисловості (15,5%), в сфері торгівлі (12,4%), державному управлінні й обороні (11,8%). Найменше пропозицій роботи – у сфері інформації та телекомунікації, фінансовій та страховій діяльності, операцій з нерухомим майном, у добувній промисловості. Щоденно в базі вакансій обласної служби зайнятості актуальними є близько тисячі пропозицій легальної роботи, ознайомитися з якими можна на нашому сайті за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/. База оновлюється щодня.

Служба зайнятості звітує: 2,4 тисячі громадян проходили професійне навчання

Служба зайнятості звітує: 2,4 тисячі громадян проходили професійне навчання

Протягом січня-жовтня 2021 року в Чернігівській області за направленням служби зайнятості 2,4 тисяч безробітних проходили професійне навчання. Усі - на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця. Відтак, після завершення навчання 96% безробітних були працевлаштовані. Вчаться безробітні на базі професійно-технічних навчальних закладів області, у роботодавців, а ще - в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, що діють в 11 областях України. Там професійне навчання проводиться за 95 робітничими професіями та багатьма напрямами курсів цільового призначення. Зокрема, 1613 наших земляків навчалися в Сумському, Рівненському та Одеському центрах.

Які працівники потрібні роботодавцям Чернігівщини?

Які працівники потрібні роботодавцям Чернігівщини?

Уже котрий рік поспіль на ринку праці області спостерігається нестача кваліфікованих робітничих кадрів. Цього року найбільшим попитом у роботодавців користуються робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (йдеться про водіїв, трактористів, токарів, операторів (машиністів) котельної). Це - 26% вакансій від усіх, поданих роботодавцями до служби зайнятості області протягом січня-жовтня 2021 року. 16,6% вакансій у базі даних служби зайнятості для некваліфікованих працівників. Затребуваними є підсобні робітники, прибиральники службових приміщень, робітники з благоустрою,  вантажники, сторожі, двірники, комірники, кухонні робітники.

Служба зайнятості сьогодні – це сучасний формат, сервіси та можливості для клієнтів

Служба зайнятості сьогодні – це сучасний формат, сервіси та можливості для клієнтів

У першу неділю листопада приймають вітання з нагоди професійного свята працівники соціальної сфери. До їх когорти належать і фахівці служби зайнятості, які надають допомогу та підтримку громадянам у разі втрати роботи. Якщо говорити мовою статистики, то лише в цьому році послугами відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості скористалися 1065 громадян, вони мали статус безробітного, отримували послуги служби зайнятості та матеріальне забезпечення на випадок безробіття. За сприяння служби зайнятості 413 громадян працевлаштовані, 54 скеровані на професійне навчання, 88 залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Кого шукають роботодавці області та кому платять найбільше?

Кого шукають роботодавці області та кому платять найбільше?

Служба зайнятості пропонує своїм клієнтам тільки легальну роботу, а це - належно оформлені трудові відносини, що є гарантією соціального захисту найманих працівників. База вакансій обласної служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна онлайн на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Так, на 27 жовтня 2021 року на Чернігівщині налічується 1062 вакансії. Серед них є й високооплачувані.

Корисні посилання