Кого шукають роботодавці області та кому платять найбільше? ТОП високооплачуваних вакансій від служби зайнятості

Кого шукають роботодавці області та кому платять найбільше? ТОП високооплачуваних вакансій від служби зайнятості

У зв’язку з війною попит на робочу силу суттєво скоротився, але попри складну ситуацію роботодавці Чернігівщини потребують фахівців і можуть запропонувати гідну роботу. Так, на 12 травня 2022 року на Чернігівщині налічується 367 вакансій. Серед них є й високооплачувані: - лікар загальної практики-сімейний лікар (25 000 грн), м. Бобровиця, Ніжинський район; - головний бухгалтер (24 000 грн), м. Корюківка; - майстер будівельних та монтажних робіт (20 000 грн), м. Прилуки;

Компенсація витрат роботодавців на оплату праці за працевлаштування вимушених переселенців

Компенсація витрат роботодавців на оплату праці за працевлаштування вимушених переселенців

   Урядом виділено 200 млн грн на виплати роботодавцям, які наймають працівників із числа вимушених переселенців.    Кошти у сумі 6,5 тис. грн будуть виплачуватися за кожного нового працівника для покриття частини заробітної плати. Подавайте документи та отримуйте кошти! Деталі дивіться в інфографіці.

Цифровій грамотності вчать у службі зайнятості

Цифровій грамотності вчать у службі зайнятості

   Реалії сьогодення вимагають від сучасної людини опанування та активного використання новітніх інформаційних технологій, бо це – зручно, корисно та вигідно. Щоб навчити безробітних цифровій грамотності, у службі зайнятості проводять тренінги з відповідної тематики.     Цифрова грамотність – це не просто вміння користуватися ґаджетами, а ефективне та безпечне використання цих технологій у роботі та навчанні, задля професійного та особистісного розвитку і комфорту. Цифрові навички, зокрема, потрібні, щоб безперешкодно отримувати державні послуги в онлайн-форматі. Наприклад, на порталі служби зайнятості створено низку зручних електронних сервісів, якими можна скористатися, не виходячи з дому. Тому на тренінгах «Цифрова грамотність» безробітних вчать:

Тенденції ринку праці на початку року:  вакансій – побільшало, безробітних - поменшало

Тенденції ринку праці на початку року: вакансій – побільшало, безробітних - поменшало

  Про це повідомила директорка обласного центру зайнятості Лідія Падалка, підводячи підсумки роботи протягом першого місяця нинішнього року. Так, протягом січня за допомогою в пошуках роботи до служби зайнятості звернулися 1,9 тис. громадян, що майже на 28% менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Всього перебувало на обліку та отримувало соціальні послуги 12,0 тис. безробітних, що також на 23% менше минулорічного показника. Станом на 1 лютого 2022 року в області налічувалось 10,5 тис. безробітних - на 25% менше, ніж на цю дату рік тому. Одночасно в базі даних обласної служби зайнятості на 5% побільшало пропозицій роботи від роботодавців області. Найбільш затребуваними є робітники переробної промисловості, сільського господарства, торгівлі та послуг. За професійними групами сталим попитом користуються кваліфіковані робітники з інструментом, робітники з обслуговування, експлуатації та устаткування машин, працівники сфери торгівлі та послуг, а також некваліфіковані працівники.   Протягом січня за направленням служби зайнятості працевлаштовано 510 громадян області.

Зловживати статусом безробітного не варто

Зловживати статусом безробітного не варто

Про це попереджають у службі зайнятості, бо серед офіційно зареєстрованих безробітних є такі, які намагаються перебувати у статусі безробітного, отримуючи допомогу по безробіттю, та паралельно мати інший дохід. Такі дії обертаються несприятливими наслідками, передусім, для самих безробітних. А незаконно отримані кошти рано чи пізно доведеться повертати.

Шукаємо роботу вдома…

Шукаємо роботу вдома…

 Сьогодні шукати роботу можна, не виходячи з дому, адже всі заявлені роботодавцями у службу зайнятості вакансії – у вільному доступі в мережі Інтернет. Переглянути їх можете на нашому офіційному сайті за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy База вакансій оновлюється щодня.   А бажаючі знайти роботу в Чернігові, Ніжині та Прилуках можуть для пошуку скористатися інтерактивними картами вакансій. Їх для зручності та комфорту шукачів створили рекрутери служби зайнятості, враховуючи, що нерідко люди прагнуть працювати в конкретних районах міста або ж «поближче до дому».     Як це працює? Досить просто: здійснюйте пошук вакансій шляхом переміщення курсору вулицями міста або введенням у пошуковому полі ключових слів (назва посади/професії тощо).

Чи зараховується період безробіття до страхового стажу для нарахування пенсії?

Чи зараховується період безробіття до страхового стажу для нарахування пенсії?

Як зазначено у ст. 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” ( https://is.gd/8zE0KG ), страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Близько 100 професій від служби зайнятості

Близько 100 професій від служби зайнятості

Бажаєте безкоштовно і в стислі терміни отримати затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію? Таку можливість сьогодні надає безробітним служба зайнятості.    Державна служба зайнятості має власну мережу навчальних закладів – центри професійно-технічної освіти (ЦПТО ДСЗ), які діють в 11 областях України. Це сучасні комплекси з потужною навчально-виробничою базою європейського рівня. Вони здійснюють професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації дорослого населення за 95 ліцензованими робітничими професіями. До речі, там можна здобути не лише традиційні робітничі професії, а й рідкісні, яким не навчають у жодному навчальному закладі нашої області, наприклад, коваль, квіткар, вишивальник, виноградар, виробник художніх виробів з лози тощо. Увесь перелік професій тут https://is.gd/kmt2T4

Послуги служби зайнятості онлайн: електронні сервіси

Послуги служби зайнятості онлайн: електронні сервіси

Служба зайнятості сьогодні – це сервісна установа, у якій можна отримувати послуги онлайн. Це дозволяє максимально скоротити витрати часу клієнтів на виконання формальних процедур. Для них у вільному доступі на порталі державної служби зайнятості  https://chg.dcz.gov.ua/- найбільша база вакансій в межах країни, електронна черга для безробітних, електроні кабінети для роботодавців та шукачів роботи, платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри, освітній портал. Аби скористатися ними, достатньо мати комп’ютер, підключений до Інтернету, або необхідні додатки у своєму гаджеті. А тепер про все це більш детально…

Про заплановане масове вивільнення працівників  потрібно звітувати у службу зайнятості

Про заплановане масове вивільнення працівників потрібно звітувати у службу зайнятості

Відповідно до законодавства про зайнятість населення, інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці (звітність за формою № 4-ПН) подається підприємством, установою, організацією за місцем реєстрації платника єдиного внеску до служби зайнятості не пізніше ніж за 2 місяці до масового вивільнення працівників (у разі вивільнення держслужбовців – не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення).   Нагадаємо: масовим вивільненням працівників з ініціативи роботодавця (крім випадку ліквідації юридичної особи) є одноразове або протягом: одного місяця – вивільнення 10 і більше працівників на підприємстві, в установі та організації з чисельністю від 20 до 100 працівників; вивільнення 10 і більше відсотків працівників на підприємстві, установі та організації з чисельністю від 101 до 300 працівників;  трьох місяців – вивільнення 20 і більше відсотків працівників на підприємстві, в установі та організації незалежно від чисельності працівників. Бланк звітності за формою № 4-ПН, а також Порядок її подання - на  нашому сайті за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/publikaciya/forma-zvitnosti-no-4-pn-informaciya-pro-zaplanovane-masove-vyvilnennya-pracivnykiv-u-0

Корисні посилання