Внесено зміни до порядку призначення житлових субсидій

Внесено зміни до порядку призначення житлових субсидій

18 квітня 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо надання окремих видів грошової допомоги, пільг і житлових субсидій». Документ передбачає, зокрема:

ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ НА ВИПЛАТУ ЛІКАРНЯНОГО ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ ПРИВАТНОМУ ПІДПРИЄМЦЮ

ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ НА ВИПЛАТУ ЛІКАРНЯНОГО ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ ПРИВАТНОМУ ПІДПРИЄМЦЮ

   Жінка-підприємець має право на отримання допомоги по вагітності та пологах за умови сплати єдиного соціального внеску. Відповідно до вимог пункту 1 статті 18 Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі страхових виплат, які повністю або частково компенсують втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. 

ПРИЗУПИНЕННЯ ДІЇ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ ВПЛИВАЄ НА ОБЧИСЛЕННЯ СЕРЕДНЬОЇ ЗАРПЛАТИ  ДЛЯ РОЗРАХУНКУ ЛІКАРНЯНИХ

ПРИЗУПИНЕННЯ ДІЇ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ ВПЛИВАЄ НА ОБЧИСЛЕННЯ СЕРЕДНЬОЇ ЗАРПЛАТИ ДЛЯ РОЗРАХУНКУ ЛІКАРНЯНИХ

З 1 січня 2023 року діє оновлений Порядок обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням. Зміни до документу внесено Постановою Уряду від 02.12.2022 року №1350. Основною зміною стало внесення до переліку поважних причин, що дають право на зменшення кількості днів в розрахунковому періоді, призупинення дії трудового договору у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Переваги легального працевлаштування

Переваги легального працевлаштування

Якщо працівник не оформив офіційно трудові відносини – він позбавляється: трудового (страхового) стажу; законодавчо встановленої тривалості робочого часу; оплачуваних відпусток, передбачених законодавством України; оплати лікарняного; щомісячної компенсації збитку у випадку трудового каліцтва або професійного захворювання, а також  одноразової допомоги (у тому числі родині у випадку  смерті працівника); пенсійного забезпечення в майбутньому; допомоги  по безробіттю, розмір якої залежить від офіційного заробітку.

Розрахунок суми допомоги

Розрахунок суми допомоги

Для правильного розрахунку суми допомоги за даними системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб (СПОВ), яка відображається в заяві-розрахунку, необхідно своєчасно подавати квартальні звіти з Єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Довідкові звіти з ЄСВ за місяці розрахункового періоду, які не увійшли в звітний період, необхідно подати до зміни статусу листка непрацездатності на «ГОТОВО ДО СПЛАТИ».

Страхові виплати у 2023 році: що змінилося

Страхові виплати у 2023 році: що змінилося

З 01.01.2023 набув чинності Закон України від 23.09.1999 №1105-XIV “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” у редакції Закону України від 21.09.2022 № 2620-IX “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон), у зв’язку з чим набули чинності зміни щодо призначення страхових виплат за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Подати заяву на оформлення пенсії можна за допомогою сервісу Дія.Підпис

Подати заяву на оформлення пенсії можна за допомогою сервісу Дія.Підпис

Відтепер, для зручності людей, які бажають подати заяву на призначення пенсії, але не мають можливості отримати КЕП, щоб подати заяву дистанційно, на вебпорталі електронних послуг ПФУ реалізовано можливість оформлення пенсії за допомогою Дія.Підпису.  

Якій порядок  отримання страхових виплат при нещасному випадку на виробництві або професійному захворюванні?

Якій порядок отримання страхових виплат при нещасному випадку на виробництві або професійному захворюванні?

Страховими виплатами є грошові суми, які уповноважений орган управління виплачує застрахованій особі чи особам, які мають на це право, у разі настання страхового випадку. Факт нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання розслідується в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України "Про охорону праці".

Особливості формування та оплати електронного листка непрацездатності внаслідок виробничої травми

Особливості формування та оплати електронного листка непрацездатності внаслідок виробничої травми

При зверненні застрахованої особи до медичного закладу з приводу травми, отриманої на виробництві, лікарем формується медичний висновок за категорією “Захворювання або травма загального характеру” з відміткою про зв’язок випадку з професійною діяльністю. Одночасно в Електронному реєстрі листків непрацездатності створюється електронний листок непрацездатності з причиною непрацездатності “Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві”.

Які терміни звернення застрахованої особи або члена її сім'ї за призначенням допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах та допомоги на поховання?

Які терміни звернення застрахованої особи або члена її сім'ї за призначенням допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах та допомоги на поховання?

Частиною п’ятою статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 № 1105-XIV зі змінами та доповненнями (далі - Закон) визначено, що страхові виплати здійснюються у разі, якщо звернення за їх призначенням надійшло не пізніше шести календарних місяців з дня відновлення працездатності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, з дня смерті застрахованої особи або члена її сім’ї. З 01.01.2023 шестимісячний період обраховується з дати настання відповідної події (відновлення працездатності або установлення інвалідності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена її сім’ї).

Корисні посилання