Пенсійний фонд України інформує
- Інформація служб
- Пенсійний фонд України інформує
Пенсійне забезпечення учасників бойових дій
Учасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок. Розмір пенсії учасників бойових дій згідно з Законом України від 09.07.2003 № 1058 "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" залежить від тривалості набутого страхового стажу та отриманого заробітку, з якого сплачувалися страхові внески. Осіб, які належать до учасників бойових дій, визначено статтею 6 Закону України від 22.10.1993 № 3551 "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Який порядок призначення пенсії по інвалідності?
Повна або часткова втрата здоров’я дає людині право на отримання статусу непрацездатного (обмежено працездатного) і оформлення пенсії по інвалідності. Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність, а її розмір залежить від отриманої групи інвалідності. В осіб, яким призначено I групу інвалідності, розмір пенсії становить 100% розміру пенсії за віком. При цьому для призначення пенсії необхідно мати страховий стаж від 1 до 10 років, залежно від віку, в якому людину визнано інвалідом.
Увага! Оновлено правила подання відомостей для створення і ведення електронних трудових книжокУвага! Оновлено правила подання відомостей для створення і ведення електронних трудових книжок
15 липня 2022 року набули чинності оновлені правила подання відомостей про трудову діяльність застрахованих осіб в електронній формі, затверджені постановою правління Пенсійного фонду від 01.06.2022 № 8-3 «Про порядок та черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок».
Пенсію можуть призначати без звернення до Пенсійного фонду
Тим, хто не отримує пенсію, після досягнення пенсійного віку її можуть призначити автоматично – без звернення до Пенсійного фонду. Пенсія за віком призначається на підставі інформації, яка надходить від інших державних реєстрів і страхувальників до Реєстру застрахованих осіб. Людина може подати додаткову інформацію про себе в будь-який час, заповнивши анкету на порталі електронних послуг ПФУ. Там же можна перевірити інформацію, подану за вас страхувальником. Для заповнення анкети: 1. увійдіть на портал за допомогою кваліфікованого електронного підпису або BankID: https://portal.pfu.gov.ua/; 2. у меню ліворуч оберіть «Популярні послуги» – «Анкета надання інформації для автоматичного призначення пенсії за віком» та заповніть її – додайте те, чого не вистачає та виправте неточності; 3. завантажте скан-копії необхідних документів; 4. заповнивши всі поля натисніть «Сформувати заяву». За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області
До уваги страхувальників! Як сформувати заяву-розрахунок за Е-лікарняним?
Як і у випадку з паперовими лікарняними, для отримання допомоги за електронним лікарняним роботодавець має сформувати та подати до Фонду соціального страхування України заяву-розрахунок. Форма заяви-розрахунку для отримання коштів на виплату допомоги за е-лікарняними не змінилась й тотожна для паперових і електронних лікарняних. Заяву-розрахунок можна подати: -онлайн за допомогою клієнтського спеціалізованого програмного забезпечення; -на паперових носіях.
Перерахунок пенсій з 1 липня: кому і наскільки збільшили
З 1 липня ц.р., у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1934 до 2027 грн в області проведений перерахунок пенсій.
Про призначення пенсій за віком у 2022 році
Особи, які досягли віку 60 років у 2022 році мають право на призначення пенсії за віком за наявності страхового стажу не менше 29 років. За відсутності необхідного страхового стажу пенсія за віком може бути призначена пізніше (наприклад, якщо особа працюватиме та набуде необхідні 29 років страхового стажу) або у 2025 році після досягнення віку 63 роки за наявності страхового стажу не менше 22 роки.
В органах Пенсійного фонду України є можливість дистанційно отримати такі довідки:
В органах Пенсійного фонду України є можливість дистанційно отримати такі довідки: - про трудовий та страховий стаж; - про доходи пенсіонера; - про особливі умови праці; - про нараховану заробітну плату; - форма ОК-5; - форма ОК-7; - витяг з Реєстру застрахованих осіб.
Затверджено показники середньої заробітної плати (доходу) в Україні
Затверджено показники середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” враховується для обчислення пенсії,
Як продовжити термін дії пенсійного посвідчення?
Особам, яким призначено пенсію, органи Пенсійного фонду України видають пенсійні посвідчення на підставі заяви на виготовлення пенсійного посвідчення. Подати заяву на виготовлення пенсійного посвідчення можна: