15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004).

Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з грудня 1979 року до лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат.

Війна тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв. Під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - також наш співвітчизник. За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад п’ятнадцять тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад сто п’ятдесят тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад шість тисяч є інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

З метою вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав, сімей загиблих воїнів, формування в учнівської молоді шанобливого ставлення до воїнів-інтернаціоналістів, активної громадянської та патріотичної позиції в закладах загальної середньої освіти проведено:

Кобижчанський ЗЗСО І-ІІІ ступенів (директор Сергій Баняс): тематичні години спілкування «Я попрошу у вічності краси і права на душевність і сердечність…», «Крізь пекло Афганської війни»); перегляд документальних відео «Молодість у полум’ї війни», «Вогнем і полум’ям обпалені навік», «Крізь пекло Афганської війни».

Фото без описуФото без опису

Бобровицький ЗЗСО І-ІІІ ступепнів № 1 (директор Віта Лисенко):  урок пам’яті «Афганістан – рана, що не перестає боліти», година спілкування  "Афганістан - це пам'ять минулих років", урок мужності «Уклін – живим, полеглим – слава», виховна година «І пам’ять серця, і вічний смуток».

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Бобровицький ЗЗСО І-ІІІ ступепнів № 2 (директор Ірина Юрченко): інформування по класах “Ти вічний біль – Афганістан”; години спілкування “Цей день в історії”, “Закінчення радянсько-афганської війни”, “Ті миті навічно в крові”; перегляд відео “Пам‘ять без кордонів”; екскурсія в музей закладу “Наші земляки воїни-афганці”. 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Марковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів (директор Наталія Щетініна): у шкільному музеї для учнів 8-х класів було проведено вчителем історії Шевченко Г.О., виховну годину  «Вони захищали ідеали демократії, права і свободи людини та європейське майбутнє»; на класних виховних  годинах -  години спілкування на тему: «Крізь пекло афганської війни», «То вічний біль, Афганістан»,  «Неоголошена війна», «Забули б люди назавжди всі війни, але Героїв не забути  нам». Здобувачі освіти разом з директором на кладовищі поклали квіти загиблим воїнам, полеглим в Афганській війні.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Рудьківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів (директор Наталія Данько):    урок пам’яті «Забули б люди назавжди всі війни, але Героїв не забути  нам»; перегляд документального фільму «Останній солдат Афганістану» (провели педагог-організатор, Солдатов М. Ю., взяли участь здобувачі  освіти 5-6 класів).

Фото без опису

Браницька гімназія (директор Світлана Панченко): класний  керівник  9 класу  Сідько О.М.  ознайомила  учнів 1-9 класів  з трагічними подіями  війни та переглянули  презентацію "Війна нікому не  потрібна", яку підготувала учениця 9 класу; учитель початкових класів  Клещева С.П. провела з учнями 3,4 класів урок патріотизму "Крізь пекло  Афганської війни"; "Ціна чужої війни"- таку назву мав захід для учнів  1-9 класів, підготовлений і проведений учителем початкових класів  Тиртовою О.І.; класний керівник  7,8 класів  провела  інформаційну годину "Не всі  повернулися з чужої  Афганської війни".

Фото без описуФото без опису

Озерянський ЗЗСО І-ІІІ ступенів (директор Ганна Ляховенко): ряд тематичних заходів: урок пам’яті «Афганістан – рана, що не перестає боліти», виховна година «І пам’ять серця, і вічний смуток» та інші.

Фото без опису

Горбачівська гімназія (директор Ярослав Коросташивець): години пам’яті : “Афганістан: уламки пам’яті” ( 6 клас), “Одвічний біль” (5 клас), “Ціна чужої війни” (9 клас), "Афганістан - біль моєї душі" (7 клас), "Афганістан - причини, наслідки" (8 клас). 

Бобровицький ЗПО "Центр дитячої творчості" (директор Людмила Костенко): до закладу завітали гості: голова Бобровицького відділення Української спілки ветеранів Афганістану Віктор Акінцов та учасник бойових дій Тимур Маткасимов. На зустрічі з гуртківцями та педагогічним колективом воїни-інтернаціоналісти  розповіли про те, як і чим вони живуть сьогодні, про бойові стежки-дороги війни в Афганістані та за що отримали почесні нагороди. Вихованці гуртка «Юний репортер», який працює на базі Бобровицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 (керівник Наталія Маткасимова) відвідали міський історичний музей, де ознайомилися з експозицією, присвяченою загиблим воїнам-афганцям. Всі разом діти  виготовили інформаційний плакат, а Вікторія Лисенко підготувала відеопрезентацію «Я проклинаю війну жорстоку».

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

https://www.facebook.com/100009826637119/videos/pcb.990580488499950/492826162239254

https://www.facebook.com/100009826637119/videos/pcb.990580488499950/500539861528616