Бобровицька міська рада
Чернігівська область

Палац родини Катериничів

Запрошуємо вас познайомитися з палацом родини мецената та цукровара Петра Петровича Катеринича. Палац є об’єктом культурної спадщини, знаходиться в переліку нововиявлених об’єктів Чернігівської області No 8029 ЧР з 2011р.

Цей архітектурний шедевр, збудований за проєктом італійського архітектора Семена Лазарєва-Станіщева у 1895 році, є живим свідченням історії та культури нашого краю. 

Петро Петрович Катеринич (1856-1916 рр) - провідник Козелецького повітового дворянства, один із засновників і скарбник «Товариства імені Т. Шевченка для допомоги вихідцям із України, які навчаються у вищих навчальних закладах С.-Петербурга», власник-підприємець цукрового та цегляного заводів, меценат, громадський діяч. Петро Андрійович Катеринич брав фінансову участь у викупі Т.Г.Шевченка з кріпацтва, і в знак подяки він пише 8 акварельних портретів членів родини, що зберігаються в музеї в Києві.  Т.Г.Шевченко відвідав в 1846 році родину Катеринича в Марківцях.

У історичних джерелах зазначається, що будинок був зведений після того як Петро Катеринич побудував цукровий завод.

Будувався маєток з червоної іменної цегли, на якій стоїть родове тавро Катериничів. 

Будинок вражає своєю унікальною Г-подібною структурою та багатим декоративним оздобленням. Історична атмосфера простору доповнена кутовими баштами-еркерами та неповторним фасадом, прикрашеним пілястрами та напівколонками.

Особливість садиби підкреслюють художні деталі, такі як трапецевидні сандрики над вікнами та ковані грати, що збереглися на парапетах даху.

Петро Петрович мав  прогресивні погляди і використовував найсучасніші технічні новинки не тільки при обладнанні своїх виробництв, а й застосовував їх при облаштуванні дому. На   вікнах його палацу встановлені  металеві внутрішні захисні ролети, що на той час було досить прогресивно. У палаці є красиві кахельні печі, але головною його окрасою вважають кований мереживний декор веранди.

Катеринич підтримував місцевих виробників, багато з оздоблення було замовлено у талановитих майстрів округи. За деякими джерелам кахлі для керамічного каміну були виготовлені в майстерні в с.Вороньки.

У палаці Катериничів часто проходили пишні бали, сюди приїздили відомі на той час люди, зокрема, український поет Тарас Шевченко та зірка українського театру кінця 19 початку 20 століття Марія Заньковецька.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано