Семінар-терапевтична зустріч для керівників професійних спільнот учителів початкових класів закладів освіти Бобровицької міської ради з теми: «Емоційне вигорання. Застосування методу психотерапії як чинника ментального здоров’я учителя початкових кла
Сьогодні 10.01.2025 року на базі КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бобровицької міської ради консультант, практичний психолог центру, Ксенія ЛИПКО, провела семінар-терапевтичну зустріч для керівників професійних спільнот учителів початкових класів закладів освіти Бобровицької міської ради з теми: «Емоційне вигорання. Застосування методу психотерапії як чинника ментального здоров’я учителя початкових класів».
Семінар відкрила директор КУЦПРПП Людмила ОНІЩЕНКО, привітала присутніх та побажала плідної роботи. Головний спеціаліст відділу освіти Оксана СУТУГА озвучила питання, щодо роботи вчителів початкових класів у інтеграції напрямів STEM-освіти в курсі «Я досліджую світ». Підсумки семінару підвела начальник відділу освіти Бобровицької міської ради, Валентина МАРТИШЕВСЬКА.
Учасники зібрання розібралися із поняттям «психосоматика», як психосоматика впливає на організм людини, від чого залежить здоров’я людини, як гормони впливають на організм (дофамін, серотонін, мелатонін, ендрофін, оксотоцин, кортизол, мієлін), як працювати зі стресом та власними емоціями, як здоров’я людини залежить від емоцій, як емоції впливають на наше тіло, яку виконувати роботу з тілесними проявами емоцій, чому наше тіло страждає від непроговорених емоцій, чому мовчання вбиває, як працює вегетативно-тілесний прояв емоцій, що таке емоційна відповідальність, у чому є емоційна сила. Ознайомилися із семома ознаками емоційно стійкої людини Зробили висновки, що будь–яка криза стимулює до змін, проживати емоції треба «тут» й «зараз», що все залежить від думок у голові, що з цим робити й як собі допомогти, як проживати емоцію, дбати про збереження балансу між роботою та особистим життям. Учителі початкових класів творчо, активно, прожили кожну впправу, дослідили своє власне "Я", працювали з тарапевтичними вправами: «Яка я зараз», «Моя емоційна хвиля», «Стоп кнопка», «Де живуть емоції», «Яке ви серденько сьогодні?», «Я вже подолав», «Я маю», «Слова коди», «Зимова казка».
Дякую кожній учасниці психо-терапевтиного тренінгу за відвертість, силу позитивних емоцій, силу мудрої думки, за хвилини радості й щастя, за спілкування з колегами такими активними й професійними особистостями, готовими до власних змін й самовдосконалення.