Пам’ятка про правила пожежної безпеки в побуті
Щорічно на території Ніжинського району виникає значна кількість надзвичайних подій та пожеж. Особливе занепокоєння викликають трагічні випадки.
Головними причинами лиха є порушення правил пожежної безпеки, необережність на дорогах, порушення правил безпечної поведінки на воді, при поводженні з вибухонебезпечними предметами та інше.
Багато трагедій трапляється з людьми в нетверезому стані, а також дітьми, які залишившись без нагляду дорослих та вигадують небезпечні розваги з вогнем.
З початку 2024 року в Ніжинському районі вже виникло 660 пожеж.
Так 04 листопада 2024 року о 11 год. 08 хв. на пункт зв’язку базового підрозділу відділення оперативного зв’язку 4 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою: Чернігівська область, Ніжинський район, Бобровицька ТГ, с. Піски.
За викликом на місце пригоди прибуло 2 відділення 15 ДПРЧ (м. Бобровиця) 4 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Чернігівській області та МПК с. Нова Басань.
Наслідки пожежі: вогнем знищено дерев’яну прибудову до будинку, покрівлю та перекриття житлового будинку по всій площі; пошкоджено стіни по всій площі та майно в житловому будинку. Збитки завдані пожежею встановлюються. На місці пожежі виявлено тіло власниці .
Шановні громадяни, пам’ятайте: чимала кількість горючих матеріалів в оселях формує значне горюче навантаження й створює умови для швидкого поширення пожежі. А наш сучасний побут насичений різними електроприладами, що за неправильної експлуатації, пошкодження чи роботи в аварійних режимах також здатні призвести до виникнення пожеж. Однак у більшості випадків вирішальним є особиста обережність кожного та уважність до власної безпеки.
З огляду на це слід запам’ятати й виконувати основні вимоги пожежної безпеки:
- не куріть у ліжку;
- пильнуйте за станом та справністю електромережі;
- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, пральні машини тощо;
- не перевантажуйте електромережу, не вмикайте одночасно побутові споживачі великої потужності, не використовуйте саморобні чи несправні побутові електроприлади;
- не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками, запальничками та іншими небезпечними побутовими предметами;
- подбайте про захист помешкання при користуванні пічним опаленням: вчасно ремонтуйте печі, оштукатурюйте комини, розмістіть перед топковим отвором негорючий металевий лист розміром не менше 0,5 м x 0,7 м, попіл з топок необхідно заливати водою та виносити у спеціально відведені місця, не висипати поблизу будівель;
- монтаж та встановлення газового обладнання повинні виконувати виключно фахівці відповідного профілю;
- при виявленні у приміщенні запах газу слід негайно припинити його подавання, викликати аварійну газову службу і провітрити приміщення. До усунення несправності у приміщенні забороняється запалювати сірники, палити, застосовувати відкритий вогонь, вмикати електроприлади.
Пам’ятайте: чимало пожеж, особливо з трагічними наслідками, виникають уночі, тому щовечора необхідно:
- вимкнути всі можливі електропобутові та газові прилади;
- упевнитися, що безпосередньо біля ліжка, впритул до ковдри, не стоять електричні прилади;
- переконатися, що вогонь у печах догорів;
- зачинити двері в кімнату.
Майже кожній пожежі можна запобігти!
Для цього слід максимально чітко виконувати вимоги пожежної безпеки. Крім того, кожному необхідно знати порядок дій під час пожежі: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби, уміти гасити загорання на початкових етапах первинними засобами пожежогасіння чи підручними засобами, знати безпечні шляхи виходу з приміщень.
Дотримуйтеся правил пожежної безпеки у побуті!
Бережіть своє життя та майно від пожеж!
У випадку пожежі телефонуйте 101