Відбувся інформаційно-просвітницький захід із профілактики підліткової злочинності
14 жовтня в Бобровицькому ліцеї для здобувачів освіти 7-А класу Анною Баранчук, спеціалістом-криміналістом слідчого відділення, капітаном поліції, Анною Турчин, інспектором СРПП відділення поліції № 2 (м. Бобровиця) Ніжинського РУП ГУНП в Чернігівській області, та Світланою Орел, спеціалістом з безпеки в освітньому середовищі відділу освіти Бобровицької міської ради, був проведений інформаційно-просвітницький захід «Кримінальна відповідальність неповнолітніх за скоєння злочинів та правопорушень».
Під час зустрічі з учнями фахівці розповіли про розповсюджену негативну тенденцію щодо втягування спецслужбами рф неповнолітніх осіб та молоді до протиправної діяльності терористичного й диверсійного характеру, а саме: анонімні повідомлення про замінування об’єктів критичної інфраструктури, місць масового скупчення людей, закладів освіти, підпали автотранспортних засобів військовослужбовців ЗСУ, а також об’єктів, що забезпечують функціонування залізничного транспорту, про притягнення до відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень.
Працівники поліції наголосили, що вищезазначені злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачені суворі покарання – до довічного позбавленні волі, зокрема, за статтями:
- стаття 111 (Державна зрада), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
- стаття 113 (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
- ч. 2 статті 194 (Умисне знищення або пошкодження майна), карається до десяти років позбавлення волі;
- стаття 258 (Терористичний акт) карається позбавленням волі від 5 років до довічного ув’язнення;
- стаття 277 (Пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів) карається штрафом від п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до п’ятнадцяти років позбавлення волі в залежності від тяжкості спричинених наслідків та інші.
- Згідно з ч. 3 ст. 111 Кримінального Кодексу України, громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили ніяких дій і добровільно повідомили органам державної влади України про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності.
Проводячи зі школярами просвітницько-роз’яснювальну роботу, ми спільними зусиллями формуємо безпечний простір та допомагаємо Службі безпеки України.