Бобровицька міська рада
Чернігівська область

День ментального здоров’я. Проведення івенту "Подорож до ментального здоров'я"

Дата: 11.10.2023 10:26
Кількість переглядів: 174

Щорічно 10 жовтня у всьому світі відзначається День ментального здоров’я. Запитуйте у себе щодня, не лише 10.10. – «Ти як?» Ти – який живеш у часи повномасштабного російського вторгнення. Ти – який відчуваєш тривогу і не відчуваєш міцної опори під ногами. Ти – який не впевнений сьогодні, що настане завтра. Ти – який читаєш новини про трагедії, що розривають серце. Ти – який думаєш про близьких, знайомих і незнайомих, забуваючи про себе.

А ти – «Ти як?»

Відповіді можуть бути різними, але обов'язково – чесними. Адже саме це стане початком шляху до того, що є базовою цінністю ментального здоров'я – добробут людини і те, наскільки вона почуває себе щасливою.

Великі потрясіння, притаманні нинішньому часу, несуть не лише горе та страждання, але й відшаровують все зайве, неважливе, проявляючи істинні цінності.

У випробуваннях ми плекаємо нашу стійкість. Неймовірні українці, які понад півтора роки протистоять повномасштабній російській агресії, добре знають, що це таке. І весь світ бачить прояви цієї стійкості й захоплюється нею. Ми маємо цінності (найвища – це людина і її життя), діємо згідно з законами моралі, вчимося орієнтуватися у новій реальності (на жаль, ця реальність воєнна і травматична), підставляємо одне одному плече.

«Ти як?» — питання, що стало маркером уваги і турботи близьких людей.

Цього дня у закладах освіти Бобровицької міької ради пройшов івент "Подорож до ментального здоров'я". Практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти провели захід у вигляді подорожі, де були різні локації: "Вхід", де учасники освітнього процесу проходили вхідне анкетування до дня ментального здоров'я; локація "Інформаційна абетка", де учасники освітнього процесу отримували теоретичні знання про те, що таке ментальне здоров'я, як подбати про себе, дізналися які існують психічні розлади, що значить психічно здорова людина, дізналися про головні ознаки порушення психологічної рівноваги, від чого залежить психічне здоров'я та як його підтримувати, про способи збереження ментального здоров'я, про звички, які виснажують, ознаки хвилювання та шляхи подолання цих проявів; локація "Аптечка самодопомоги", де учасники освітнього процесу отримали вже практичні знання та випробували на собі різні психологічні техніки "свічка", "метелик", "заземлення", "обійми себе", "відчуй серцебиття", дихальні практики для заспокоєння, тілесні техніки "безпечний простір", "ліниве кошеня", "концентрація", гра "пиріжок"; відеолокація, де учасники освітнього процесу мали можливість переглянути відеоматеріали з теми "Як ти?", відвідати різні сайти допомоги та ознайомитись з відповідними розділами; локація "Барометр самопочуття", де учасники освітнього процесу оцінювали свій власний стан за допомогою смайликів, монстриків, словесним вираженням емоцій та почуттів; та заключна локація "Вихід", де учасники освітнього процесу виконали кінцеве анкетування до дня ментального здоров'я.

Ментальне здоров’я – універсальне право людини. Це не лише відсутність розладів. Це внутрішні ресурси для того, аби жити життя. Реалізувати свої здібності. Працювати. Піклуватися про інших, не забуваючи (!) про себе.

Термін «mental health» часто перекладають як «психічне здоров’я», хоча він має дещо ширше значення і включає як емоційне та духовне, так і соціальне благополуччя

Чого прагне наша психіка для благополуччя та психологічного комфорту?

безпеки

емоційної підтримки

оточення зі спільними інтересами

поваги до себе та своїх починань

вміння правильно реагувати на стрес

Тобто , наше психічне здоровʼя - це не тільки відсутність певних психічних розладів. Це - комфортне оточення, внутрішній спокій, підтримка та емоційна стабільність

Тож, не забувайте дбати про свій ментальний стан, він також потребує уваги.

Психічне здоров'я є невід'ємною частиною і найважливішим компонентом здоров'я. Воно визначається як стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свої здібності і власний потенціал, протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно і плідно працювати і робити внесок в життя своєї спільноти. В цьому позитивному сенсі психічне здоров'я є основою благополуччя кожної людини і ефективного функціонування всього співтовариства.

Фото без опису



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора