Служба зайнятості компенсує витрати на заробітну плату у разі працевлаштування внутрішньо переміщених осіб
Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб, затверджений постановою КМУ від 08.092015р. № 696.
Компенсація витрат на оплату праці роботодавцю (але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати – 13400 грн.) надається за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб за направленням служби зайнятості за строковими трудовими договорами і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази.
Тривалість компенсації витрат роботодавця на оплату праці проводиться за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за шість календарних місяців.
Така компенсація не надається у випадках, якщо роботодавець:
- є бюджетною установою;
- має заборгованість по сплаті ЄВ та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
- визнаний в установленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство;
- працевлаштував особу, за яку така компенсація вже була виплачена.
Економічний ефект від отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи:
Якщо працевлаштовано 1 безробітну ВПО за направленням центру зайнятості із заробітною платою 10000 грн., а розмір єдиного внеску становить 22 %, то загальний розмір компенсації за кожен непарний місяць роботи складе 12200 грн.
Сума компенсації за 6 непарних місяців роботи протягом року становитиме 73,2 тис. грн.
Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні затверджений постановою КМУ від 20.03.2022 р. № 331
У разі працевлаштування внутрішньо переміщеної особи внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану, довідка ВПО яким видана після 24.02.2022 р., роботодавець гарантовано може отримати компенсацію у розмірі 6700 грн. протягом двох місяців з дня працевлаштування такої особи, тобто 13400 грн.
Щоб отримати таку компенсацію роботодавець повинен:
- перебувати на обліку як платник ЄВ;
- встановити розмір заробітної плати працівнику не нижче за розмір мінімальної з/п;
- подати в установленому законодавством порядку податкову квартальну звітність або податкову річну звітність за останній звітний період на дату подання заяви на отримання компенсації витрат;
- не раніше ніж через 5 календарних днів після працевлаштування особи подати до центру зайнятості заяву в паперовій формі – особисто або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (Портал Дія);
- для отримання компенсації витрат за другий місяць – підтвердити продовження зайнятості такої особи.