Шановні мешканці громади!
Відділення поліції №2 Ніжинського РВП ГУНП в Чернігівській області, що обслуговує Бобровицьку та Новобасанську територіальні громади, повідомляє, що в період з 27.05.2023 року по 02.06.2023 року складено 84 адміністративних матеріали (протоколи та постанови) за вчинення адміністративних правопорушень, 5 осіб притягнуто до відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння за ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складено протоколів та 1 особу притягнуто до відповідальності за вчинення домашнього насильства (ст.173-2 ч.1, ч.2 КУпАП), а також 2 особи притягнуто до відповідальності за неправдивий виклик спеціальних служб.
До відділення поліції, за вище вказаний період, надійшло 79 звернень громадян. З них 7 правопорушень кримінального характеру, а саме: 1 кримінальне правопорушення пов’язане з умисним вбивством жінки похилого віку, 1 кримінальне правопорушення пов’язане зі зникненням особи безвісно, 3 кримінальні правопорушення пов’язане з крадіжками майна громадян та 3 кримінальних провадження пов’язане з шахрайськими діями відносно осіб, які перейшли за посиланням шахраїв в соціальних мережах в результаті з її рахунків зникли кошти в сумі 11742 грн.
Увага! Поліція застерігає громадян від шахрайських схем, що поширені в Чернігівській області
На Чернігівщині поліція проводить профілактичне відпрацювання для інформування громадян про шахрайські схеми. Поліцейські розповсюджують серед населення інформаційні листівки, аби убезпечити громадян від найпоширеніших видів шахрайства. Кожна така листівка містить опис найбільш «популярних» шахрайських прийомів, рекомендації поліції як діяти в тій чи іншій ситуації.
1. Вашу банківську картку заблоковано. Шахрай видає себе за співробітника банку і під різними приводами намагається дізнатися реквізити картки (номер, пароль, код). Ця інформація дасть йому можливість вкрасти ваші гроші з банківської картки. Тримайте цифри в таємниці від сторонніх очей/
2. Передплата товару чи послуги. Не варто робити передоплату за товар чи послугу наперед, якщо плануєте придбати товар у неперевіреного продавця. В протилежному випадку, після отримання грошей, шахрай перестане виходити на зв’язок із вами.
3. Оформлення "грошової допомоги". Не довіряйте повідомленням в соцмережах та телеграм-каналах, які закликають перейти за невідомим посиланням та ввести секретні данні банківської картки нібито для оформлення "грошової допомоги".
4. Ваш родич скоїв ДТП чи потрапив у поліцію. Якщо незнайомець представляється поліцейським або лікарем та в телефонному режимі запевняє, що ваш родич потрапив у ДТП і терміново потребує грошей – зупиніться. Насамперед вам необхідно перевірити правдивість інформації. Подзвоніть безпосередньо до вказаного родича або на лінію 102!
Шановні громадяни, поліція закликає вас до пильності, не дайте себе ошукати!