Що таке наставництво?
Дітки, які знаходяться в інтернаті не знають що таке доросле життя, як можна чесно заробляти гроші, не знають фінансової грамотності та сімейних цінностей.
Більшість з них так ніколи і не дізнаються що таке батьківська любов і піклування.
Для тих, хто не мають можливості всиновити дитину з різних причин є одна з альтернатив-наставництво.
Наставник - це повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя, отримала висновок про те, що вона може провадити діяльність з організації наставництва, та уклала договір про наставництво.
Добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.
У чому полягає суть наставництва?
- допомога у формуванні в дитині практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя
- вирішення побутових питань
- розпорядження власним майном та коштами
- отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг
Куди звернутися?
Організація наставництва здійснюється Центром надання соціальних послуг Бобровицької міської ради.
Для укладення договору про наставництво потрібна згода дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити, а також письмова згода її батьків, інших законних представників.
Згода дитини надається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров’я.
ВИМОГИ
Особа, яка виявила бажання стати наставником, до укладення договору про наставництво, зобов’язана пройти курс підготовки з проблем соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя за програмою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики з питань сім’ї та дітей.