Фото без опису

Цей День був запропонований у 1996 році Генеральною Асамблеєю ООН. Таке рішення було ухвалено у зв’язку з проведенням у 1995 році Року ООН, присвяченого толерантності, який був проголошений Асамблеєю в 1993 році з ініціативи ЮНЕСКО. Нагадаємо, що 16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів толерантності. У ній ідеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм.

У статті 2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини, і, якщо це необхідно, розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей.

У рамках  Міжнародного дня толерантності з метою формування та розвитку поваги до почуттів, думок, переконань  інших людей, які не збігаються з нашими,  за для показання значимості толерантності під час взаємодії з іншими, закріплення знань учасників про компоненти толерантності та вдосконалення вмінь толерантного спілкування у закладах освіти проведено ряд заходів:

Бобровицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1: психологічною службою закладу було проведено такі просвітницькі  заходи: «Будь толерантним!», «Я - толерантна людина», «Будь зажди толерантним!», «Вчимося толерантному спілкуванню», «Толерантна поведінка в школі». Крім того, висвітлено актуальну та корисну інформацію для всіх бажаючих учасників освітнього процесу на стенді психологічного вісника на тему: «Толерантність – запорука людяності».

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Бригинцівський ЗЗСО І-ІІ ступенів: Міжнародний день толерантності спільно провели вчителі початкових класів Новік А.М. та Бандура О.В. Діти дізналися, що значить бути толерантними, навчилися знаходити позитивні риси у себе та інших. У 1 класі почуття толерантного ставлення виховувалось на прикладі українських народних казок. Малюки робили толерантні зауваження і приємні компліменти. У 2, 3 класах відбулась «Подорож краю толерантності». Учні 4 класу зробили «Квітку толерантності», написали ряд висловлювань і переглянули мультфільм по темі.

У 5 класі пройшов онлайн виховний захід «Толерантність врятує світ». Учні переглянули соціальний відеоролик і розглянули практично декілька прикладів з життя класу. Учні 6-7 класів дискутували щодо значення поняття «толерантність», свої думки зображали у малюнках. У 9 класі пройшла година спілкування «Вчимося толерантному спілкуванню», яка мала за мету виховання толерантності у молоді: ставлення до інших, їх думок та поглядів, повага один до одного, повага до людей іншої національності і які риси при цьому мають виявляти люди. Учні переглянули та обговорили відеоролик про расову та національну толерантність.

Макарівський ЗЗСО І-ІІ ступенів: було проведено день добра й толерантності під девізом: «Ми різні – в цьому наше багатство. Ми різні – в цьому наша сила».

Бобровицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2: перегляд презентацій «Толерантність – це сучасно», «Толерантність – запорука людяності»; участь у вікторині «Толерантність»; заняття з елементами тренінгу «Вчимося бути толерантними»; години спілкування: «Я – толерантна людина», «Вчимося толерантному спілкуванню», «Бути толерантним – це чудово»; перегляд відео «Чому толерантність – це кращий вибір» та участь у онлайн-флешмобі «Толерантність – це…».

Фото без описуФото без описуФото без опису

Фото без опису

Рудьківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів: була проведена у 8 класі година спілкування "Толерантність. Що я про неї знаю" (класний керівник Чернишук Юлія Ігорівна).

Фото без опису

Фото без опису

Пісківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені П.Г.Тичини: для учнів початкової ланки проведено інформаційні заняття; тренінг «Толерантність врятує світ» та робота в лепбуці (психолог Шуплик В.В.); ітерактивне заняття «Ми різні, але ми рівні» (педагог-організатор Самсон В.М.).

Фото без опису

Фото без описуФото без описуФото без опису