Відзначення Дня української писемності та мови
Мова – це найважливіший засіб комунікації та ключова складова в інтелектуальному розвитку людини. Змалечку дитина вчиться формувати та висловлювати думки, а згодом – осягнути духовні пласти української нації через феномен мови своїх предків. Щороку, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови, який припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця.
Мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Тож любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже вона, як і Україна, - у нашому серці, і починається з кожного з нас.
Із метою розширення знань здобувачів освіти про багатство української мови, розвитку комунікативної компетентності учнів, виховання в підростаючого покоління почуття патріотизму та любові до рідної мови протягом тижня з використанням дистанційних технологій було проведено ряд тематичних заходів:
Бобровицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1: гру «Мовний патруль: операція «Анти-суржик»» у 8-А класі (Шейко О.В.), виховну годину «Чистіша від сльози хай буде мова» у 8-А класі (Іванченко В.А.), літературну світлицю «Мово моя, мово...» у 5-Б, 7-А, 9-А, 10, 11-А класах (Сірик Н.В.), мовну вікторину «У ріднім слові цілий світ» у 5-В, 7-В, 8-Б класах (Пушкар К.В.), відеолекторій «Цікавинки про українську мову» у 6-Б, 6-В, 7-Б, 8-В, 11-Б класах (Градко Р.П.), відеоурок-презентацію «Невичерпна духовна скарбниця» у 5-А, 6-х, 9-В класах (Костенко І.П.), мовний флешмоб «Країна «Пряма мова» у 9-А, 9-Б, 10 класах (Федусик Н.М.), відео-челендж «Мова єднає всіх» у 1-11 класах (Прокопенко М.М., класні керівники), участь у І-му етапі 22-го Міжнародного конкурсу мови ім. Петра Яцика та випущено газету «ТЕМП» до Дня української мови та писемності.
Також традиційно в цей день учителі української мови разом із старшокласниками долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, мета якого не стільки перевірити знання української мови, скільки продемонструвати єдність із усіма, хто любить і шанує українське слово.
Рудьківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів: до Дня писемності та мови вчителі написали XXI радіодиктант національної єдності «Слідом за пам'яттю», продиктований відомим письменником Ю. Андруховичем.
Бригинцівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів: учні 5-9 класів переглянули презентаціЇ «Історія розвитку української мови», «День української писемності та мови», здійснили віртуальну подорож в історію слова «Рідна мова чиста, як роса», взяли участь в онлайн-грі «Плекатимеш мову - цвістимуть слова». Для учнів початкових класів проведені онлайн-вікторина «Знавці рідної мови», онлайн-бесіда «Розмова про мову», година цікавих повідомлень «Мандрівка у країну писемності», мовознавча гра «Веселкова, барвінкова невмируща наша мова».
Кобижчанський ЗЗСО І-ІІІ ступенів: відеоролик "9 листопада − День української мови та писемності".
Браницька гімназія: цьогоріч диктант національної єдності писали педагогічні працівники, учні 7-9 класів робили це вдом. Однак учні мали змогу: продемонструвати свої здібності та знання з української мови, виконавши творчі завдання; прийняти участь у фото-квесті; збагатити багаж знань з правопису; дізнатися цікаві факти про українську мову; створити мовні ребуси; записати найдовше слово; ознайомитися з історичною довідкою щодо виникнення та традицій святкування Дня української мови та писемності; отримати високі бали за виконані завдання.
Марковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів: до радіодиктанту Національної єдності долучилися й учні школи. Класні керівники дистанційно організували виховні години: «День української писемності та мови»; «Мова наша солов'їна»; «Шануй мову калинову»; «Люби, вивчай рідну мову!». Учні початкової ланки підготували онлайн свято, де розповідали вірші та демонстрували малюнки. Організовано віршований онлайн флешмоб «Мова нас єднає», де учні школи декламували вірші. Дистанційно відбувся конкурс-урок - змагання знавців української мови «Наша мова – калинова».
Бобровицький ЗДО "Сонечко": працівники закладу взяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності.
Озерянський ЗЗСО І-ІІІ ступенів: учителі долучилися до радіодиктанту національної єдності, у шкільній бібліотеці зробили виставку книг про мову.
Бобровицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2: 1-2 класи відеопрезентація «Легенда про мову»; інформаційне повідомлення для здобувачів 3 класу «9 листопада – День української писемності та мови». Прислів’я про мову. Читання віршів «Рідна мова – Божий дар»; 4-Б, 4-А класи відеопрезентації, легенда про мову «Моя мова солов’їна»; вихователі ГПД провели Інтерактивні ігри до Дня української мови і писемності (9 листопада) «Веселковий світ рідної мови»; 5 клас – інформаційний дайджест «День української писемності та мови». Здобувачі освіти 6 класу переглянули відеоролик та взяли участь у радіодиктанті національної єдності.