Спалювання опалого листя і трави категорично заборонено!
Осінньою порою під час листопаду та завершення робіт по збору врожаю найчастіше стаються випадки паління багать на території приватних домоволодінь. Багато громадян не замислюються над питанням шкідливості спалювання рослинних залишків для здоров’я людини та довкілля, хоча вона є надзвичайно небезпечною.
Вдихання диму від спалювання опалого листя та залишків рослинності завдає негативних наслідків здоров’ю людини. Листя дерев і будь-яка рослинність – це своєрідний природний фільтр, який очищає повітря та накопичує в собі різні шкідливі речовини, які під час горіння вивільняються в повітря.
Також із листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що в рази посилює забруднення атмосфери. Наприклад, при згорянні поліетиленового пакета в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість із яких отруйні для людини.
Земельний Кодекс України (ст.91, 96) зобов’язує власників земельних ділянок та землекористувачів додержуватись вимог законодавства про охорону довкілля та не допускати випалювання сухої рослинності або її залишків.
Відповідно до статті 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» не допускається спалювання промислових та побутових відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, на території населених пунктів.
Правилами благоустрою території міської ради, що затверджені рішенням Бобровицької міської ради від 18.07.2018 року № 246-8/VII, зі змінами, категорично забороняється спалювання листя, трави, бур'яну, гілля, деревини, відходів виробництва, побутового сміття.
Кожен має пам’ятати, що за спалювання рослинності та відходів українським законодавством передбачено покарання. Торік Верховна Рада України прийняла закон, яким значно посилено відповідальність за злочини проти природи.
Так, штраф за знищення або пошкодження рослинності вогнем становить 91 800 гривень.
Максимальний штраф за підпали рослинності навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав сягає 153 000 гривень.
За випалювання трави на землях сільськогосподарського призначення можуть покарати навіть обмеженням волі на строк від двох до п’яти років.
За порушення пожежної безпеки в лісах винуватцям доведеться заплатити від 1 530 до 4 590 гривень, а якщо вони – посадові особи – від 4 590 до 15 300 гривень.
За випалювання луків, пасовищ, парків та газонів у населених пунктах передбачено штраф у розмірі від 3 060 до 6 120 гривень.
Випалювання рослинності на території заповідників коштуватиме від 6 120 до 30 600 гривень.
Мінімальний штраф за забруднення повітря, яке створило небезпеку для життя складає 30 600 гривень.
Закликаємо жителів громади не допускати спалювання опалого листя та залишків рослинності, захищаючи власне здоров’я та здоров’я оточуючих від шкідливого впливу задимленого повітря!