Шановні мешканці підвідомчої території Бобровицької територіальної громади
На сьогодні дуже актуальним та болючим є питання щодо закриття Олександрівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області, але такий крок є повністю економічно обґрунтований, враховані інтереси дітей, батьків та організовано якісні освітні послуги.
Дуже багато написано на сайті відгуків: «Немає школи - немає села», «Я проти закриття школи» і т.п. На сьогодні - це популістські гасла, а не турбота про учнів Олександрівського закладу.
Пропоную покроково розібратись в ситуації, яка склалася, адже забезпечення якісної освіти є однією з головних умов, мобільності та привабливості системи освіти Бобровицької міської ради.
Станом на 5 вересня 2020 року у закладі налічувалось 27 дітей, тільки учні п’ятого класу мали можливість навчатись у повноцінному класі (5 здобувачів освіти), всі інші учні (6 клас - 4 учні, 8 клас- 4 учні, 9 клас- 4 учні) навчались за індивідуальною формою навчання (педагогічний патронаж, навчання по 25 хвилин).
Вісім учнів 1- 4 класів навчалися у класі- комплекті, дві дитини за станом здоров’я отримували освітні послуги індивідуально ( учні першого та другого класів). З першого вересня 2020 року до Олександрівського закладу було організовано підвіз до школи та у зворотньому напряму для 10 дітей, тобто діти підвозились з с. Катеринівка та с. Лідино.
Станом на 25 листопада 2020 року - дві учениці вибули з третього та п’ятого класу. Залишилось-25 дітей. Тобто, один єдиний повний клас повинен був знову обирати форму навчання - педагогічний патронаж.
Відповідно до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, Наказ МОЗ України від 25. 09. 2020 №2205, який набрав чинності з 01 січня 2021 року , у закладі освіти повинні бути улаштовані внутрішні санітарні вузли. У Олександрівському ЗЗСО І- ІІ ступеня внутрішні санвузли відсутні (у ХХІ столітті не було ніяких зручностей для дітей).
Звертаю увагу, що проєктна потужність закладу розрахована на 264 дитини.
Опалювальна площа -2000 квадратних метрів. Класних кабінетів- 21.
Думаю, що кожен свідомий житель громади може зрозуміти як економічно не вигідно утримувати такий заклад для 25 дітей.
Враховуючи всі складові, засновником було прийнято рішення призупинити діяльність Олександрівського ЗЗСО І- ІІ ступеня. (Рішення другої сесії восьмого скликання Бобровицької міської ради від 11 грудня 2020 року №43-2/VII).
На сьогодні, 25 дітей з Олександрівського ЗЗСО І- ІІ ступенів навчаються у Козацькому ЗЗСО І- ІІІ ступенів. Переваги для учнів та освітнього процесу суттєві:
1) усі учні, які раніше навчались індивідуально ( педагогічний патронаж), навчаються у повних класах;
2) дев’ятикласники мають можливість продовжити навчання в Козацькому закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів у 10 та 11 класах, обравши профільне навчання.
Усі зобов’язання перед батьками та учнями Олександрівського ЗЗСО І- ІІ ступенів Бобровицька міська рада, як засновник та відділ освіти, як уповноважений орган міської ради виконано.
Для учнів організовано:
1) безперервне навчання;
2) підвіз дітей до місця навчання та у зворотньому напряму. Враховано побажання батьків, щодо найбільш зручних зупинок шкільного автобуса;
3) організовано безкоштовне харчування;
4) документи про базову загальну середню освіту замовлено у встановлені терміни.
Відділ освіти постійно моніторить роботу Козацького ЗЗСО І- ІІІ ступенів, щодо створення комфортного середовища учням із Олександрівського ЗЗСО І- ІІ ступенів- нарікань ні від батьків, ні від учнів не надходило.
Беручи до уваги зазначене, звертаємо увагу кожного: здобувачам освіти потрібні якісні освітні послуги. Давайте будемо боротись не за кількість закладів, а якість освітніх послуг.
Міська рада