Звіт відділу соціальних служб ЦНСП Бобровицької міської ради за І квартал 2021 року
Протягом І кварталу 2021 року фахівцями із соціальної роботи відділу соціальних служб Центру надання соціальних послуг Бобровицької міської ради базовими соціальними послугами охоплено 325 сімей, в яких виховується 570 дітей.
Із загальної кількості сімей на обліку Центру в складних життєвих обставинах перебувало 232 сім'ї в яких виховується 421 дитина. Протягом кварталу роботою охоплено 208 сімей, в яких виховується 400 дітей.
Це сім’ї, у яких виховуються діти з інвалідністю; сім’ї, з яких діти перебувають в закладах інклюзивної освіти; сім’ї, з яких діти направлялися до центрів соціально-психологічної реабілітації; опікунські сім’ї; багатодітні сім’ї та сім’ї інших категорій.
Під соціальним супроводом перебувало 10 сімей, в яких виховується 17 дітей. У ході соціального супроводу Центр сприяв у вирішенні реінтеграції дітей із державних закладів в біологічну сім’ю, профілактиці насильства в сім’ях та надавав інші соціальні послуги.
Соціальною роботою було охоплено 61 одиноких матерів (батьків), 13 сімей учасників АТО, 9 внутрішньо переміщених сімей, 29 сімей в яких є ризик соціального сирітства, 14 сімей - члени яких перебувають в конфлікті з законом, 35 сімей, де є алкозалежні, 63 сім'ї, де є члени сім'ї з інвалідністю, 15 сімей опікунів, піклувальників, 21 особа з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування та ін.
Двом особам з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування сприяємо у купівлі житла за рахунок субвенції із державного бюджету.
Також проводилась робота з прийомними сім'ями та ДБСТ. Нині у районі функціонує 8 прийомних сіЗмей, у яких поряд із біологічними дітьми батьків-вихователів, виховується 11 прийомних дітей і 3 особи, та 2 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховується 10 дітей-вихованців та 1 особа. Всі прийомні сім’ї та ДБСТ перебувають під соціальним супроводженням Центру.
Особлива увага приділялась проведенню систематичної інформаційної роботи із запобігання злочинності серед дітей з урахуванням регіональних, гендерних чи інших особливостей; робота спрямована на формування свідомого та поважливого ставлення до соціально позитивного способу життя.
З цією метою проводились тренінгові заняття «Цілі життя», Я маю право», «Уникнення сімейних конфліктів» та ін. Розроблено 5 видів буклетів рекламної продукції щодо запобігання злочинності серед дітей, профілактики насильства в сім'ях, ведення здорового способу життя. Розповсюджено 148 буклетів рекламної продукції.
Проводилась робота із запровадження послуги патронату над дитиною, направлена на пошук патронатних вихователів для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.