Відзначення 207-річниці від дня народження Тараса Шевченка

Дата: 11.03.2021 11:20

Кожен народ має свої знакові постаті. Березневі дні ми завжди присвячуємо Тарасові Шевченку, поету, художнику, мислителю. 207 років минуло з того часу, коли українська земля подарувала світу Великого Кобзаря.

Його життя є прикладом свідомого вибору людини, яка обрала нелегку, сповнену випробувань і боротьби, дорогу служіння рідному народові. А творчість пронизана гарячою любов’ю до рідного краю.

Проходять століття, а геній Шевченка все ж продовжує надихати, єднати і повчати кожного, від малого до великого. Це те джерело, з якого ми черпаємо  віру, снагу, надію та любов.

Актуальність Шевченківського слова, його ідей гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднувало всіх учасників заходів  навколо безсмертного  Кобзаря.

9 березня  в освітніх  закладах  вшанували пам'ять геніального  поета. Були проведені заходи:

Бобровицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1: учні 10-Б класу взяли участь у флешмобі, присвяченому творчості українського поета. У бібліотеці відкрита виставка творів великого Кобзаря.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Марковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів: 7 завдань фотоквесту «Кобзареві – 207», «Кобзарю – 181» пройшли 7-класники 9 березня. Перечитали твори «Кобзаря», шукаючи відповіді на питання, відновлюючи текст Тараса Григоровича.

Фото без описуФото без опису

Горбачівський ЗЗСО І-ІІ ступенів: проведено конкурс малюнків, виставку літературних творів Т.Г.Шевченка, усний журнал «Людина і час у живописі Тараса Шевченка, урок – подорож «Т.Г.Шевченко і Чернігівщина»,  свято «Вінок Кобзареві».

Старобасанська філія І-ІІ ступенів Бобровицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1: проведено літературне кафе «Поки б'ються серця людей, звучатиме голос Шевченка». Здобувачі освіти із захопленням читали поезії митця та співали пісні. Красноок Юлія   підготувала презентацію на тему: «Шевченко - великий поет!»

Бригинцівський ЗЗСО І-ІІ ступенів: учні  під керівництвом класних керівників  підготували літературно-музичну композицію «Тарас Шевченко-співець народної долі». Лунали поезії Т.Г. Шевченка у виконанні учнів. Здобувачі освіти дізналися про пісні на слова Т.Г. Шевченка, які пізніше стали народними піснями: «Думи мої думи», «Нащо мені чорні брови», «Заповіт».

Ярославська філія І-ІІ ступенів Бобровицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1: з 9 по

12 березня проходить Тиждень вшанування творчості Шевченка.

Бобровицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2: відбувся урок виразного читання творів Т.Шевченка «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття!» (5 клас), виставка ілюстрацій до творів Шевченка.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Браницький ЗЗСО І-ІІІ ступенів: відбулося літературне свято  «Уклін тобі, Кобзарю». Діти переглянули виставку творів поета, взяли участь у конкурсі на кращого читця поезії Шевченка, відповідали на запитання вікторини.

Бобровицький ліцей:  у 5-А класі було проведено інтерактивний урок «Тарас Шевченко – син України» та читання поезій «Єднаймо душі словом Кобзаря»; у 9-Б класі  літературна вікторина «Пізнавальна Шевченкіана». У бібліотеці закладу організовано виставку літератури «Великий співець українського слова».

Фото без описуФото без опису

Пісківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені П.Г.Тичини: проведено конкурс малюнків «Шевченко-символ України», позакласний захід «Тарас Шевченко – України син» у вигляді медіапрезентації для здобувачів освіти 5-9 класів,  вікторину «Він житиме вічно в серцях українців!».

Петрівський ЗЗСО І-ІІ ступенів: проведено виховні години, уроки, свято про творчість поета. Учні декламували вірші, звучали пісні.

Рудьківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів: проведено годину спілкування «Ми тебе не забудем, Тарасе» (1, 3 класи), літературну світлицю «І лине над землею Шевченкове слово» (5 клас), поетичний вернісаж «Україну він любив найбільше» (6 клас), конкурс на краще читання віршів Великого Кобзаря «Іду душею до Тараса».

Фото без описуФото без опису

Кобижчанський ЗЗСО І-ІІІ ступенів: відеокліп «Тарас Шевченко живе і промовляє...»

Бобровицький заклад дошкільної освіти ясла-садок «Золотий ключик»: група «Дзвіночок» вирушила у цікаву «подорож на потязі». На першій зупинці - ім.  Т.Шевченка - слухали біографію поета. На зупинці - Виставковій - знайомилися з картинами Шевченка-художника, складаючи їх з пазлів. Розучили вірш «Зацвіла в долині..» на зупинці - Поетичній. Відпочиваючи, пограли в гру «У лісочку», і рушили до зупинки - Рушникової, де з геометричних фігур, створили український рушник. Зупинка – Вишиванкова - зустріла нитками, голками та клаптиками тканини, на яких діти вишивали прості елементи, прикрашаючи власні рушнички; Шевченськівські дні відбулися в групі молодшого віку «Перлинка»; вшановували пам’ять Т.Г.Шевченка в групі «Зернятко».

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Бобровицький заклад дошкільної освіти «Сонечко»: відбулося свято «Шануємо Шевченка», заняття «Творчий шлях Т.Г.Шевченка» та «Маленьким дітям про великого Тараса».