Правила поведінки на воді

Дата: 17.06.2020 10:44

Основні правила безпеки, яких необхідно дотримуватись при відпочинку на воді.

До купання

1. Купання починайте при t повітря 25° С, t води 17-19° С.

2. Купайтеся тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях.

3. За відсутності пляжу вибирайте чистий пологий берег; попередньо з’ясуйте, чи немає на дні корчів, гострого каміння, ям. Засмічене й нерівне дно небезпечне навіть для досвідчених плавців.

4. Не купайтеся відразу після прийому їжі і в нетверезому стані.

5. Перед купанням корисно полежати і відпочити. Розігрітим входитиу воду не радимо.

Під час купання

1. Входьтеу воду обережно, зупиніться і швидко зануртеся з головою на неглибокому місці.

2. Не доводьте тіло до сильного ознобу. Купатися можнане більше 10-15 хвилин.

3. При судомах не розгублюйтесь, намагайтеся утриматися на поверхні води, кличте на допомогу.

4. Потрапивши у сильну течію, не боріться проти неї, а пливіть за течією, наближаючись до берега.

5. Потрапивши у вир, не розгублюйтесь, наберіть побільше повітря в легені, зануртесь у воду і сильним ривком у бік, за течією виходьте з виру та випливайте на поверхню.

6. Не плавайте далеко від берега, не запливайте за попереджувальні знаки.

Після купання

1. При виході з води витирайте досуха тіло, розітріть його долонями чи рушником, швидко одягніться і пройдіться.

2. Не лежіть після купання на сонці.

3. Якщо хочет еприйняти сонячну ванну, полежіть на сонці до купання, а після купання відпочиньте в затінку.

Купання та плавання - це хороший, корисний і активний відпочинок, який сприяє зміцненню організму, підвищує його опірність до шкідливих впливів навколишнього середовища, запобігає простудним захворюванням.У спекотну погоду більшість людей намагається провести свій відпочинок поблизу води на річках, ставках та інших водоймах.

Хочемо ще раз нагадати основні правила безпеки, яких необхідно дотримуватись при відпочинку на воді.

До купання

1. Купання починайте при t повітря 25° С, t води 17-19° С.

2. Купайтеся тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях.

4. Не купайтеся відразу після прийому їжі і в нетверезому стані.

Під час купання

2. Не доводьте тіло до сильного ознобу. Купатися можнане більше 10-15 хвилин.

6. Не плавайте далеко від берега, не запливайте за попереджувальні знаки.

Після купання

2. Не лежіть після купання на сонці.