Про самостійне погашення податкового боргу платником податків

Податковий борг – це не тільки приватна справа окремого платника податків, це проблема загальнодержавного значення, оскільки податковий борг є тими грошима, які не надійшли до державного та місцевих бюджетів та, таким чином, не можуть бути використані для здійснення вкрай важливих бюджетних видатків.

08:25 02.04.2024

Про зміни до форми Звіту про контрольовані операції, зміни до форми Додатку до Звіту КО «Відомості про особу, що здійснює контрольовані операції», зміни до додатка ТЦ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що з метою удосконалення контролю за дотриманням умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки» наказом Міністерства фінансів України від 07 грудня 2023 року № 673 «Про внесення змін до деяких нормативно - правових актів Міністерства фінансів України», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2023 року за № 2223/41279 (далі - наказ № 673), зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 27 грудня 2023 року № 725 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 07 грудня 2023 року № 673», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2023 року за № 2281/41337 (далі - наказ № 725):

10:44 01.04.2024

Щодо застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

Відповідно до статті 9 розділу III Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464), суми помилково сплаченого єдиного внеску зараховуються в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску або повертаються платникам у порядку і строки, визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом та Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

12:38 27.03.2024

До уваги платників податків!

Нагадуємо громадянам про можливість в будь який час доби, 24/7 та в будь якому місці, повідомляти податкову службу через чат-бот «StopViolationBot» в месенджері Telegram про відомі факти порушень законодавства, зокрема, щодо:

12:36 27.03.2024

Податківці попереджають про дотримання законодавства під час продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, зокрема неповнолітнім особам

За інформацією управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Чернігівській області по 2 суб’єктам, які зареєстровані та здійснюють господарську діяльність на території Чернігівської області, нещодавно винесені податкові повідомлення-рішення про застосування фінансових санкцій.

12:34 27.03.2024

Щодо роботи ДПІ

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що з 25 березня 2024 року  Семенівська  ДПІ тимчасово не працює через пошкодження приміщення інспекції внаслідок ворожого обстрілу. У період правового режиму воєнного стану отримати адміністративні послуги платники можуть будь-якому органі ДПС незалежно від місця обліку платника податків. Нагадуємо, що у Чернігівській області працює 21 ДПІ. Дізнатися контакти ДПІ можна за посиланням:  https://ch.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/page1.

16:21 25.03.2024

До уваги платників податків!

Головне управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу платників податків на дотримання правил перерахування коштів для сплати податкових зобов’язань та єдиного внеску. Податковим кодексом України визначено податковий обов’язок платника – це обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку в порядку і строки, визначені Кодексом (стаття 36). Виконанням податкового обов’язку визнається сплата у повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов’язань у встановлений податковим законодавством строк (стаття 38).

10:29 20.03.2024

У січні-лютому 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини отримали 1,4 мільярди гривень податків та зборів

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-лютий 2024 року надійшло 1,4 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,2 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад. Найбільшу частку у загальній сумі (58 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 838 млн гривень.

10:27 20.03.2024

За січень-лютий 2024 року платниками Чернігівщини сплачено 4,8 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

До бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-лютому 2024 року сплачено 3,1 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 4,8 відс. (на 140 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року. Єдиного соціального внеску надійшло 1,7 млрд гривень, що на рівні двох місяців 2022 року.

14:31 19.03.2024