Пенсійний фонд України інформує

Актуально про субсидії

Чи враховується при розрахунку субсидії дохід членів сім’ї, які не проживають у житлі, але зареєстровані?Якщо члени сім’ї, які зареєстровані але не проживають у домогосподарстві, нададуть підтверджуючи документи про фактичне місце їх проживання, тоді дохід таких членів сім’ї при розрахунку до субсидії не враховуються.У випадку, коли у складі домогосподарства кількість зареєстрованих членів домогосподарства, які фактично проживають, є меншою, ніж кількість членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на зареєстрованих за цією адресою членів домогосподарства, які фактично в ньому проживають.

09:20 03.10.2023

Актуально про субсидії

Чи зміняться субсидії з 1 жовтня 2023 року? Допомогу на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) українці отримуватимуть більшого розміру. Такі зміни пов’язані з настанням опалювального сезону, який триватиме з 1 жовтня по 30 квітня 2024, і під час якого громадяни споживатимуть значно більше енергоресурсів.

11:50 25.09.2023

Перепризначення субсидій на опалювальний період 2023 – 2024 років Що змінюється?

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується: - на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня; - на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.    На опалювальний період 2023 – 2024 років розрахунок житлової субсидії буде проведено в автоматичному режимі (без звернення громадян) для всіх, кому призначено житлову субсидію на неопалювальний період 2023 року, та тим, у кого розмір субсидії склав 0,00 грн.

11:21 14.09.2023

Пенсія за віком:все, що потрібно знати

Право на призначення пенсії за віком визначається залежно від набутого страхового стажу при досягненні передбаченого законом віку. Так, для виходу на пенсію в 60 років у 2023 році необхідно мати не менше 30 років страхового стажу. Загальні умови призначення пенсії за віком визначено статтею 26 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Законом визначено вимоги щодо наявності необхідного страхового стажу для виходу на пенсію після досягнення 60, 63 або 65 років.Щороку страховий стаж, що дає право виходу на пенсію у 60 років, збільшується на 12 місяців та у 2028 році становитиме 35 років.

14:40 11.09.2023

ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО

- Чи може колишній військовослужбовець, не пенсіонер, який є учасником бойових дій, отримати разову грошову допомогу до Дня незалежності України, якщо він не звернувся за ії виплатою до 24 серпня? Постановою Кабінету Міністрів України № 754 від 21 липня 2023 року “Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань“ передбачено, що отримувачі грошової виплати до Дня Незалежності України, зокрема, ветерани війни, які не є пенсіонерами, не перебувають на службі і набули відповідного статусу до 24 серпня поточного року включно, можуть звернутися до органів Пенсійного фонду України та отримати її до 1 листопада поточного року.

11:45 22.08.2023

Види страхових виплат внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання

Законом України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено такі види страхових виплат внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання:

11:43 22.08.2023