Бобровицька міська рада
Чернігівська область

День вишиванки

Дата: 20.05.2021 10:43
Кількість переглядів: 161

Вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу. Вона яскраво відображає особливу національну традицію народу. Тож не дивно, що існує свято, присвячене їй.

Всесвітній день вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. У 2021 році він припадає на 20 травня. Цьогоріч цьому прекрасному святу – вже 15 років.

Історія Дня вишиванки.

День вишиванки – відносно молоде, проте дуже улюблене народне свято. Відзначати його почали у 2006 році. Ініціатором стала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

Дівчина запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Того року цю ініціативу підтримали декілька студентів та викладачів, одягнувшись відповідно.

Нині ж це свято набуло міжнародних масштабів і український традиційний одяг одягають усе більше людей не лише в нашій країні, а по всьому світу.

Як святкують День вишиванки.

Метою Дня вишиванки є популяризація вишитого етнічного одягу та вшанування українських традицій. Цього дня прийнято вдягати національне вбрання, куди б не довелося йти – на роботу, на зустріч із друзями, загалом куди завгодно

Цікаві факти про українську вишиванку.

Українська вишиванка має дуже давнє походження. Як свідчать багато досліджень, вбрання із вишивкою створювали ще до VI ст.

Спочатку вишиванки були не просто одягом, а таким собі оберегом для їхніх власників від зла. Тому узори наносили на рукави, коміри і поділ сорочок.

Нині найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору. Вишиванки чорного кольору у давнину було прийнято одягати лише чоловікам.

Кожен регіон України має свою техніку вишивання, деталі та тематику орнаменту і традиційні кольори вишиванки.

Загалом в Україні є близько сотні різних вишивальних технік. Серед найвідоміших – хрестик, гладь, низь, мереження, бігунець, плетіння.

Іван Франко свого часу вміло поєднав українську вишиванку із буденним одягом. Він скомбінував вишиту сорочку із піджаком. Саме у такому вигляді письменник постає на 20-гривневій купюрі.

Рекордну кількість людей,одягнутих у вишиванки, було зафіксовано у День Незалежності в 2011 році у місті Рівному. На центральному Майдані тоді зібралося 6570 людей у вишиванках. Цю цифру внесено до Книги рекордів України.

Здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти приєдналися до святкування Дня вишиванки, а саме:

Кобижчанський ЗЗСО І-ІІІ ступенів: учні ознайомилися з історією, цікавими фактами та як святкують День вишиванки.

Браницький ЗЗСО І-ІІІ ступенів: діти приєдналися до цього свята, присвяченого українській культурі і традиціям. Школа замайоріла від різномаїття вишиванок різних кольорів, візерунків, форматів. Здобувачі освіти закладу зняли відеофільм. День вишиванки

Бобровицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2: учні 8 класу відповідали на запитання вікторини; 9 класу - взяли активну участь в обговоренні питань виховної бесіди «Вишиванка об’єднує країну», домашнім завдання до якої було переглянути ряд відеороликів. Діти розповідали цікаві факти про український етнічний одяг, про історію виникнення Дня вишиванки. Перевіряли свої знання під час онлайн-вікторини та виконання інтерактивного завдання . Також увазі дітей було запропоновано перегляд документального фільму про вишиті сорочки.

Фото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь