Фонд соціального страхування України

Посієш безпеку – отримаєш прибуток.  Весняно-польові роботи

Питання створення, безпечних і здорових умов праці, профілактики виробничого травматизму та профзахворювань на виробництві були, є і повинні залишатися одними з найважливіших та актуальних на будь-якому підприємстві незалежно від форми власності, господарювання та кількості працівників.    Стан охорони праці на підприємствах значною мірою визначається ефективністю функціонування системи управління охороною праці. Роботодавці відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону праці» зобов'язані створювати умови праці, які повинні відповідати нормативно-правовим актам з охорони праці, а також забезпечувати дотримання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.     Займатися профілактикою виробничого травматизму необхідно щодня. Однак часто роботодавці звертають увагу на умови праці лише після того, як з їхніми працівниками трапляється біда.

10:32 17.03.2020

Консультації щодо особливостей оплати Фондом лікарняних під час карантину можна отримати на Гарячій лінії Фонду

Карантин є окремим страховим випадком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», тож на час його дії працює особливий порядок видачі листків непрацездатності, які фінансуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Зазначений порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, визначено відповідною Інструкцією, затвердженою наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455.

17:17 16.03.2020

Особливості видачі та оплати листка непрацездатності під час дії карантину

В умовах накладення карантину діє особливий порядок видачі листків непрацездатності, який передбачений розділом 5 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян,  затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від  13.11.2001   № 455.      Отримати лікарняний у зв’язку з відстороненням від роботи під час карантину можуть особи, робота яких пов'язана з обслуговуванням населення, якщо:

17:16 16.03.2020

Фонд направив 11,3 млн грн на забезпечення медичним і постійним стороннім доглядом та побутовим обслуговуванням потерпілих

Для забезпечення потерпілих на виробництві у січні 2020 року спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом, побутовим обслуговуванням і додатковим харчуванням Фонд соціального страхування України направив 11,3 млн гривень.

10:13 19.02.2020

Застраховані особи мають право на реабілітацію після важких захворювань і травм за кошти Фонду

Понад 460 млн гривень передбачено в бюджеті Фонду соціального страхування України на 2020 рік для забезпечення працюючих медичною реабілітацією. Таке лікування заплановано профінансувати для осіб, які матимуть потребу у відновленні здоров’я після інсультів, інфарктів, оперативних втручань та інших важких захворювань або травм.

16:32 12.02.2020

Олену Думу призначено директором виконавчої дирекції Фонду

31 січня Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська та заступник Міністра, голова правління Фонду соціального страхування України Олег Коваль представили новопризначеного директора виконавчої дирекції Фонду Олену Думу.     Дума Олена Олексіївна призначена директором виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.01.2020 № 34-р.

14:39 06.02.2020

На лікарняні та декретні направлено 1,286 млрд грн.

З початку 2020 року для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам Фондом соціального страхування України направлено понад 1,286 млрд гривень. Видатки на оплату матеріального забезпечення профінансовано за заявами-розрахунками, поданими страхувальниками по 13 січня 2020 року включно.

14:32 06.02.2020

Декретні виплати від Фонду зросли на 22,8% за підсумками року

Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах від Фонду соціального страхування України у 2019 році зріс на 22,8%. Він склав 248,55 грн за кожен день перебування у відпустці по вагітності та пологах, яка у загальних випадках триває 126 календарних днів.    За оперативними даними упродовж минулого року Фонд профінансував 4,542 млрд гривень допомог по вагітності та пологах для понад 140 тис. жінок.

16:11 29.01.2020

Середньоденний розмір лікарняних збільшився на 26%

За підсумками 2019 року середній розмір допомоги за лікарняними від Фонду соціального страхування України склав 281,4 грн за кожен день хвороби. Це на 26% більше, ніж у 2018 році.      Як зазначалось, загалом у минулому році на фінансування допомог з тимчасової втрати працездатності було направлено 9,9 млрд гривень. Виплати отримали майже 2,2 млн працюючих.

16:09 23.01.2020