Новини що стосуються ВПО

Виплати для ВПО у 2024 році

Постанова Кабінету Міністрів України від 26 січня 2024 року № 94 " Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб "

09:51 06.02.2024

ВИПЛАТИ ВПО У 2024 РОЦІ

Кому скасують виплати: усі, хто зареєструвався як ВПО до 1 серпня, отримуватимуть виплати лише до 1 лютого 2024 року. ВПО, які подали заяви на виплату й оформили статус після 1 серпня, отримуватимуть допомогу ще півроку.

12:20 16.01.2024

Служба зайнятості – переселенцям

Впродовж 2023 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 860 внутрішніх переселенців. Зокрема, роботу на Чернігівщині знайшли 213 безробітних з цієї категорії громадян. Переселенці працюють в аграрному секторі, на підприємствах легкої та харчової промисловості, торгівлі, комунального господарства, у галузях освіти, охорони здоров’я, державного управління, культури і мистецтва тощо. Серед працевлаштованих – водії, менеджери, адміністратори, продавці, касири, швачки, бухгалтери, економісти, кухарі, пекарі, слюсарі, маляри, столяри, лікарі, медсестри, вихователі, інженери тощо.

14:23 15.01.2024

До уваги ВПО та непереміщених осіб у постраждалих від конфлікту районах України!

За підтримки Гуманітарного Фонду для України в Чернігівській області розпочато реалізацію проєкту «Забезпечення опалювальними приладами та непродовольчими товарами для підготовки до зими вразливих категорій внутрішньо переміщених осіб та непереміщених осіб у постраждалих від конфлікту районах України». Для реєстрації на отримання гуманітарної допомоги на утеплення необхідно просканувати QR-код та пройти анкетування.

14:31 10.01.2024

Пенсіонери, що стали ВПО до 24.02.2022, можуть пройти ідентифікацію до 31 березня 2024

27 грудня Уряд ухвалив постанову за № 1384 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 р. № 637 і від 8 серпня 2023 р. № 837“, якою передбачено, що пенсіонерам з числа внутрішньо переміщених осіб, які набули цього статусу до 24 лютого 2022 року та отримують пенсії через поточні рахунки в АТ “Ощадбанк“, термін проходження фізичної ідентифікації продовжено до 31 березня 2024 року.

11:25 09.01.2024

Збільшено компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО

Внесено зміни до Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (постанова КМУ від 27 грудня 2023 року № 1390 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо врегулювання окремих питань зайнятості населення”).

09:53 05.01.2024

Внутрішньо переміщені особи - пенсіонери: як пройти ідентифікацію та отримати виплати

Обов’язок періодично (кожні три або шість місяців) проходити фізичну ідентифікацію в АТ “Ощадбанк“ було визначено для осіб, які до 24.02.2022 набули статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО) (постанова Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 “Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам“). Водночас, в період дії карантинних заходів (з 12.03.2020 до 01.07.2023) така ідентифікація не проводилась.

08:19 12.12.2023

Запрошуємо взяти участь в опитуванні!

В Інституті за підтримки Національного фонду досліджень України проводиться наукове дослідження «Захист прав людини в концепції перехідного правосуддя: українська модель». Обрана проблематика є надважливою для України, адже перехідне правосуддя має на меті сприяти найліпшому відновленню справедливості, укріпленні миру, цінностей демократії, постає комплексом кримінологічно обгрунтованих заходів, що поєднують каральну й відновну юстицію, широкий, багаторівневий соціальний діалог, просвіту, реституцію, правотворчу й правоохоронну діяльності, організаційно-управлінські трансформації.

08:26 18.10.2023

Робота є: Прилуцькій швейній фабриці потрібні швачки

Підприємство має потребу в понад сотні працівників. Роботодавець гарантує офіційне працевлаштування, а отже, соціальний пакет, гідні умови праці, вчасну виплату заробітної плати, компенсацію вартості проїзду для працівників-мешканців району. Є можливість організувати підвіз робітників до місця роботи, якщо в одній місцевості проживатиме 20 осіб. Оплата праці відрядна, тобто її розмір залежить від кількості та якості виконаної роботи, загалом це - 14 – 22 тис. грн. Фабрика працює в одну робочу зміну з понеділка по п’ятницю. На підприємстві є медичний пункт, приміщення для прийому їжі, душові. Наразі в штаті 350 працівників, з них швачок 268. На фабриці працюють не лише жителі Прилук, а й навколишніх сіл та сусідніх територіальних громад. Приїздять на роботу навіть з Варви.

12:56 12.10.2023