Інформації установ, організацій
Опитувальник “Жінки як внутрішньо переміщені особи в умовах війни”
13 Вересня, 2023 р., 14:19
З квітня 2023 року Аналітичний центр Юр Фем розпочав дослідження *“Жінки як внутрішньо переміщені особи в умовах війни.” Метою дослідження є ідентифікувати виклики та сформулювати рекомендації щодо поліпшення становища жінок і дівчат, які змушені були покинути свої домівки внаслідок збройної агресії росії проти України, у сфері трудових та сімейних відносин. У рамках дослідження Аналітичний центр ЮрФем також вивчить питання впливу на права жінок отримання статусу внутрішньо переміщеної особи та виклики територіальних громад в умовах воєнного стану у справах внутрішньо переміщених осіб.
Пропонуємо вам доєднатися до дослідження та пройти опитувальник “Жінки як внутрішньо переміщені особи в умовах війни”. Опитування з продовженням строку заповнення до 15 вересня 2023 року (включно) за посиланням: https://forms.gle/a77AuNymuuMWSrJFA.
Інформаційна довідка
13 Вересня, 2023 р., 09:49
Бобровицьке відділення ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» повідомляє, що на території Бобровицької громади станом на 13.09.2023р. радіаційний фон становить 0,011 мр/год , що в межах значень природного фону, який притаманний для нашої місцевості.
Кіберполіція застерігає: аби не потрапити у пастку, дотримуйтесь таких рекомендацій:
11 Вересня, 2023 р., 14:52
✅ отримуйте інформацію лише з офіційних джерел.
ДРС продовжує спрощувати умови для ведення бізнесу
11 Вересня, 2023 р., 14:14
Державна регуляторна служба України налаштована скоротити до мінімуму документообіг з органами влади, прибравши зайві форми звітності.
«Менше контактів із владою – простіша і прозоріша робота», – зазначив Голова ДРС Олексій Кучер.
Відповідно до державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки Службою розроблено алгоритм дій щодо оптимізації звітів. На першому етапі проведено збір інформації від ЦОВВ щодо поточного формату звітування суб’єктів господарювання.
Переходимо до другого етапу роботи: збору інформації безпосередньо від бізнесу.
Військовий ПДФО: розрахунки й аргументи від Асоціації міст України.
05 Вересня, 2023 р., 15:46
Як місцеве самоврядування використовує військовий ПДФО, скільки його отримано й використано, що потрібно робити з цим податком обгрунтовують в Дзеркалі тижня Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України та Оксана Продан, Радниця Голови Асоціації міст України на підставі'данних 754 громад.
Далі: https://zn.ua/ukr/ECONOMICS/vijskovij-pdfo-khiba-revut-voli-jak-jasla-povni/
Увага !Шахраї створюють фейкові оголошення з продажу дров у соцмережах
05 Вересня, 2023 р., 11:51
З настанням осені активізувалися шахраї, які розміщують у місцевих групах на «Фейсбуці» фейкові оголошення про продаж дров. Такі оголошення, як правило, супроводжують фото вантажівок з дровами, які пропонують купити за вигідною ціною і одразу ж доставити до двору покупця.
Поліція закликає громадян не перераховувати гроші у якості передоплати за дрова, поки ви не впевнитеся у наявності товару.
Вчора до поліції надійшла заява від мешканки Крутянської ОТГ Ніжинського району, яка повідомила, що ще 27 серпня її батьки побачили в місцевій спільноті на «Фейсбуці» оголошення про продаж дров. Зв’язавшись із продавцем, вони надіслали йому передоплату за дрова – понад 6000 гривень. Однак товару так і не отримали, а «продавець» перестав виходити на зв'язок.
Військовий ПДФО: розрахунки й аргументи від Асоціації міст України.
04 Вересня, 2023 р., 15:46
Податок на доходи військовослужбовців став майже такою самою гострою темою програм і дискусій у ЗМІ та соціальних мережах, як і розмір їхнього грошового забезпечення. Щоправда, питання цього податку перевело напрям дискусії з Центру на громади, — ті начебто не допомагають чи недостатньо допомагають ЗСУ.
Треба віддати належне посадовцям, які мають реальні цифри й не беруть участі в публічних дискусіях. Адже ті, хто знає бюджетне законодавство й має конкретні цифри, обґрунтувати вилучення податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з місцевих бюджетів не зможуть.
Так, Мінфін видав роз’яснення від 15.06.2023 року №05130-14-5/16317, яким придбання допомоги для підрозділів Об’єднаних сил ЗСУ з місцевих бюджетів називає незаконним. Та й Державна аудиторська служба України дає негативні висновки щодо використання коштів громад на оборону. Хоча тільки зараз зареєстровано законопроєкти №9559-д та 9560-1, які мають легалізувати витрати муніципалітетів на оборону й дати можливість без кримінальної відповідальності допомагати військовим.
Чому допомогу громад силам оборони необхідно легалізувати й для чого в громади мають і надалі надходити 64% ПДФО, включаючи податок з грошового забезпечення військовослужбовців, обґрунтуємо цифрами і законом.
Система БПД допомагає встановлювати факти, що мають юридичне значення
04 Вересня, 2023 р., 15:29
Що робити, коли факт є — а документів про це немає? Вони втрачені і відновити їх неможливо чи ніколи не видавалися і отримати їх немає змоги.
Тоді потрібно звертатися до суду та надавати докази, що цей факт справжній. Після отримання позитивного рішення суду можна буде звертатися до відповідних органів, щоб отримати потрібні документи.
Кожна людина може отримати безоплатно консультацію юриста щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення. А визначені законом категорії осіб, зокрема, люди з низьким доходом, ВПО, ветерани війни, члени сімей загиблих захисників і захисниць України, діти, мають право на допомогу зі зверненням до суду.
Розгляд справ про порушення правил дорожнього руху
28 Серпня, 2023 р., 12:14
Місце розгляду справи про адміністративне правопорушення
Справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення (стаття 276 КУпАП).





