Друга річниця звільнення Чернігівщини. Як це було в нашій громаді

Дата: 01.04.2024 08:37

24 лютого 2022 року російські війська розпочали повномасштабне вторгнення на Україну. Від перших годин війна для українців стала справді народною війною. Наші міста стали містами героїв, наші села стали селами героїв – людей, які допомагали вистояти одне одному і державі.

З 26 лютого 2022 року в населених пунктах Бобровицької громади розпочалися жахи окупації. Ми побачили підступність і жорстокість ворога, відчули на собі, що означає бути відрізаними від шляхів сполучення, коли немає можливості завезти ліки, продукти харчування, отримати пошту, побачити рідних, поїхати на роботу, а навколо лунають вибухи та їздить ворожа техніка.

Через злочинні дії окупантів у населених пунктах нашої громади постраждали мирні жителі - були загиблі та поранені діти й дорослі. Ворожими обстрілами зруйновані будинки громадян, розбита сільськогосподарська техніка, розграбоване російськими вояками майно.

Але в нашій громаді не панікували, а навпаки, ще більше почали працювати над тим, щоб протистояти ворогам, а також забезпечити необхідним мешканців населених пунктів в умовах окупації.

Бобровицька громада трималася завдяки злагодженій співпраці керівництва та працівників міської ради, старостатів, військових, волонтерів, приватних підприємців, комунальників, енергетиків, медиків, поліції, рятувальників, аграріїв та небайдужих громадян.

Багато наших жителів допомагали, хто чим міг, - забезпечували всім необхідним наших захисників; викривали позиції окупантів; в умовах оточення ворожими військами, ризикуючи життям, знаходили шляхи, щоб вивезти до лікарень поранених, привезти людям хліб, продукти харчування, ліки, засоби гігієни, інші необхідні речі.

Українські захисники звільнили Бобровицьку громаду на початку квітня 2022 року. Дякуємо нашим воїнам!

Ми будемо робити все, що в наших силах, аби допомогти ЗСУ наблизити нашу Перемогу.

Слава Україні!

Слава нашим Героям!

Р.S. Публікуємо фотографії періоду окупації, щоб нагадати про московські злочини.