Заходи в закладах освіти з нагоди Дня Соборності України

Дата: 22.01.2024 15:18

22 січня ми святкуємо День Соборності України – день, що символізує нашу єдність. 105 років тому українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР.  Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель. По-друге, – духовну консолідацію всіх громадян держави, їх згуртованість незалежно від національності. По-третє, соборність є запорукою виживання й існування нації.

У  закладах освіти Бобровицької міської ради заходи з відзначення річниці Соборності України проходили під гаслом: «Наша єдність – наша зброя». Здобувачі освіти Озерянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів узяли участь у обласному етапі Всеукраїнської фотовиставки до Дня Соборності України «Україна – це ми!», створивши фотовиставку «З Україною в серці». У Браницькій гімназії учні 3 та 4 класів підготували й провели патріотичний флешмоб  «Захід, Схід – одна країна. Це – Соборна  Україна».

Учнівський колектив Бобровицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 об’єднався у флешмобі «Ланцюг єднання» аби показати свою любов до рідної України. Також, у  закладі  було проведено  ряд тематичних заходів:  години спілкування «Соборність України», «В єдності сила України»; здобувачі освіти   1-4 класів малювали листівки,  відгадували кросворди, загадки;  у 5-8 класах  педагогами  були проведені цікаві вікторини,   у ході  яких створювалися   асоціативні кущі,  діти читали вірші та  розгадувалися  ребуси; старшокласники, учні 9-11 класів,   переглянули   та   обговорили документальний фільм про історію України  «Ідея Соборності» та презентацію «Історія дня Соборності України».

У рамках проєкту «Об’єднані Україною» в Бобровицькому ліцеї були проведені цікаві креативи. Так, напередодні державного свята лідери учнівського самоврядування «Престиж» відвідали ЗДО ясла/садок «Веселка» та провели для дошкільнят сучасну ігрову програму «Україна єднає». Першокласники ліцею мали змогу приєднатися до арт-акції «Долоньки єдності». Учні 4 класу долучилися до літературного флешмобу «У єдності сила». Здобувачі освіти 1-11 клас взяли участь у конкурсі світлин «Гідні бути українцями».

Під час підготовки заходів педагоги використовували інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті.

Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців, які вірять у майбутнє рідної країни!

Відділ освіти міської ради