Приватизація землі під час воєнного стану

Дата: 13.12.2023 11:52

Під час воєнного стану в Україні діє заборона на:

• безоплатну передачу земель державної та комунальної власності в особисту власність;
  • отримання дозволів на розроблення документації землеустрою з метою такої передачі (підп. 5 п. 27 розд. Х Земельного кодексу України).

Проте, ці заборони не поширюються на безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність власникам розташованих на таких земельних ділянках об’єктів нерухомого майна (будівель, споруд). Тобто, якщо на земельній ділянці розташований житловий будинок або раніше було передано земельну ділянку в користування, громадяни мають право на отримання цієї земельної ділянки у власність.

Всі рішення органу місцевого самоврядування щодо передачі земельної ділянки комунальної власності у власність громадян підлягають реєстрації в Державному реєстрі речових прав.

Зареєструвати право на земельну ділянку можна тільки в тій області, де вона розташована. Також реєстрації підлягають об’єкти, які розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Додаткові консультації щодо замовлення послуг можна отримати за телефоном відділу ЦНАП (04632)25128 (пн.-пт. - робочі дні, сб. за графіком, нд.- вихідний день).