Допомога багатодітним сім'ям

Дата: 24.11.2023 12:40

Сім’ям, які виховують трьох і більше дітей, надається статус багатодітної сім’ї. Документом, що підтверджує статус багатодітної сім’ї і дітей з такої сім’ї, є відповідне посвідчення, яке дає право на отримання пільги й соціальні виплати. Куди звернутися для оформлення статусу багатодітної сім’ї?

Отримати посвідчення батьків та дітей з багатодітної сім’ї можна у Центрі надання адміністративних послуг Бобровицької міської ради. Для цього необхідно звернутись до відділу ЦНАП чи до cтаростинського округу одному з батьків відповідно до місця реєстрації.

Для отримання посвідчення батьків та дітей з багатодітної сім’ї необхідно подати такі документи: паспорт громадянина України, оригінал та копії свідоцтв про народження дітей, фото (4х6) батьків та дітей (кому виповнилося 6 років), витяг з реєстру територіальної громади (для заявника), довідка про склад зареєстрованих. відділу ЦНАП чи до старостинського округу

Пільги для багатодітної сім’ї

Багатодітній сім’ї надаються пільги, згідно з Законом України «Про охорону дитинства». Зокрема багатодітна сім’я може отримати:

50% знижки на комунальні послуги;

безкоштовне отримання медикаментів, виписаних за рецептами лікарів;

першочергове обслуговування в лікарнях, аптеках та першочергова госпіталізація;

діти з багатодітних сімей можуть користуватись безкоштовним проїздом усіма видами міського пасажирського транспорту (окрім таксі);

безкоштовне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

Соціальні виплати багатодітним сім’ям

Постанова Кабінету Міністрів України №250 від 13.02.2019 передбачає порядок виплати допомоги для дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Вказаним нормативним актом визначено, що допомога призначається в розмірі 2100 грн. щомісяця на третю і наступну дитину, доки дитині не виповниться шість років.

Призначення державної допомоги починається з народження третьої дитини та продовжується щомісячно до того моменту, коли дитина досягне 6-річного віку, починаючи з місяця, в якому була подана заява разом з усіма необхідними документами.

Оформити заявку на допомогу у розмірі 2100 грн. можна у будь-який час, навіть якщо дитині вже три – чотири роки.

У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Куди подавати документи?

Для того щоб оформити допомогу на дітей, які виховуються в багатодітній сім’ї необхідно одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною звернутися особисто до відділу ЦНАП чи до старостинського округу з наступними документами:

оригінал посвідчення батьків та дітей багатодітної сім’ї;

свідоцтва про народження дітей;

паспорт громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус заявника.

Виплати здійснюються на особовий рахунок заявника відкритий в установі уповноваженого банку.

На додаткові питання відповідаємо:

електронна пошта: rada28cnap@ukr.net ;

телефон: (04632) 25128