Семінар-презентаційний сторітеллінг для керівників освітянської спільноти учителів початкових класів

Дата: 28.09.2023 08:01

27 вересня на базі КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бобровицької міської ради відбувся семінар-презентаційний сторітеллінг для керівників освітянської спільноти учителів початкових класів з теми: «Підвищення фахової майстерності учителів початкових класів щодо формування в учнів життєво необхідних навичок, які забезпечуються умовами неухильного виконання практичної частини навчальних програм у 2023-2024 навчальному році». Захід відкрила директор Центру професійного розвитку Людмила Оніщенко.

Консультант Центру професійного розвитку, практичний психолог, Ксенія Липко провела тренінг та розкрила усі питання презентаційного сторітеллінгу. Метою зустрічі було подати освітньо- навчальний матеріал у вигляді захоплюючої історії; навчитися використанню «техніки сторітеллінгу» з використанням у практиці; сприяти розвитку особистісних якостей, уміння демонструвати унікальність уяви кожної особистості; розвивати прояв активності й творчості.

Учасники семінару творили «фоліант-гримуар книгу» сторітеллінгу - створювали історію зустрічі. Працювали у групах «Фоліант» та «Гримуар», створювали професійні та особистісні якості як учителя так й учнів під час роботи з технікою сторітеллінгу, вибудовували корисні поради для використання даної техніки; розібралися із видами та особливостями сторітеллінгу. Сам тренінг містив вправи: «Що нагадує мій настрій?», «Що я люблю?» (наповнюючи «скриньку щастя»), «Методичний кейс», «Ромашка Блума», «Картки-памʼятки», «Первинне значення Баба Яга». Керівники освітянської спільноти учителів початкових класів ЗЗСО Бобровицької міської ради проаналізували нормативну правову базу роботи вчителя початкових класів у 2023-2024 навчальному році, відповіли на всі практичні запитання щодо освітнього процесу у початковій школі.

Проаналізували можливість проходження курсу підвищення кваліфікації з психосоціальної допомоги, проведення психологічних хвилинок під час навчального процесу, познайомилися із порадами психолога Світлани Ройз «Як учителям розпочати навчальний процес. 42 практики та 18 відповідей на запитання».

Презентаційний сторітеллінг пройшов у цікавій, змістовній формі, емоційно, креативно, глибоко-душевно.

Щиро дякую усім учасникам за професіоналізм, творчість, активність, яскраву уяву й фантазію, за позитивні емоції, радість у спілкуванні, відкритість й щирість душі!

«Якщо вчитель став другом дитини, якщо ця дружба осяяна благородним захопленням, поривом до чогось світлого, розумного, у серці дитини ніколи не зʼявиться зло» В.Сухомлинський