День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Дата: 19.05.2023 08:28

Постановою Верховної Ради України «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» від 12 листопада 2015 року № 792-VIII депортація кримських татар з Криму у 1944 році визначається геноцидом кримськотатарського народу, а 18 травня в Україні  установлено Днем памяті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. Після депортації радянський режим вдався до нівелювання історичної пам’яті про кримську державність та кримських татар.

18 травня 2023 року з метою вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу на будівлях закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти Бобровицької міської ради було приспущено Державний Прапор України та проведено тематичні виховні заходи.