Новий випадок африканської чуми свиней в Чернігівській області

Дата: 18.04.2023 14:35

У Чернігівській області (с. Кіколи, Ічнянської територіальної громади, Прилуцького району) зафіксовано спалах африканської чуми свиней у дикого кабана, повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області. 28.03.2023 року було виявлено труп дикого кабана  на території Ічнянського національного природного парку (біля с. Кіколи, Ічнянської територіальної громади, Прилуцького району).

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 29.03.2023 року встановлено діагноз - африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 003001 м.п.м./23 від 29.03.2023р.).
    В зв’язку з цим в черговий раз нагадуємо вам  як запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство
    Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів.

Торгівля продукцією тваринного походження, та реалізація живих свиней  повинна здійснюватись лише у встановлених для цього місцях та за наявності супровідних ветеринарних документів.

Зберігайте високу культуру господарювання, не намагайтеся несанкціоновано перевозити живих  та забитих тварин без ветдокументів.

Здійснюйте подвірний забій тільки з дозволу державної служби ветеринарної медицини.

Ні в якому разі не купуйте м'ясо або м’ясопродукцію на стихійних ринках чи в місцях несанкціонованої торгівлі, воно може бути небезпечним.

По можливості утримуйтесь від приватних поїздок до регіону, в якому зареєстровано африканську чуму свиней, ні в якому разі не перевозьте з нього тварин та продукцію тваринного походження.

Тримайте свиней у закритих приміщеннях і не випускайте їх на вигули.

При найменших ознаках захворювання свиней у ваших господарствах, а також про всі випадки загибелі просимо терміново повідомляти Бобровицьку районну державну лікарню ветеринарної медицини  за телефонами 2-31-71,

2-14-48.

Бобровицька дільнича лікарня  ветеринарної медицини