Шукаємо патронатних вихователів

Дата: 28.03.2023 08:52

Шановні мешканці Бобровицької громади!
Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин. Бувають випадки, коли через недбалість або жорстоке поводження дітям загрожує небезпека. Інколи у дітей хворіють або помирають батьки, й за ними нікому доглядати.
    Спеціалісти служби у справах дітей та фахівці  відділу  соціальних  служб КЗ «Центр надання соціальних послуг» Бобровицької міської ради  проводять роботу, направлену на пошук патронатних вихователів на підвідомчій території для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах!

Що таке сімейний патронат?

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини у сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Яка мета сімейного патронату?

Метою сімейного патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь – особа, яка за участю членів сім’ї, надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй родині.

Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?

Патронатні вихователі отримують грошове забезпечення:
- 2,5 прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць;
- п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць;
- підтримка профільних спеціалістів.

Який термін перебування дитини в патронаті?

Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин, їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування під патронатом може бути подовжений, але не повинен перевищувати 6 місяців.

За консультацією з питань здійснення патронату над дитиною звертайтесь до служби у справах дітей Бобровицької міської ради та КЗ «Центр надання соціальних послуг» Бобровицької міської ради  за телефонами:2-55-94, 2-53-54, 2-52-09.

Адреси:
Вул. Незалежності, 46, м.Бобровиця (Служба у справах дітей Бобровицької міської ради).
Вул. Незалежності, 28, м. Бобровиця (Центр надання соціальних послуг)