Дата: 21.02.2023 09:29

Шановні мешканці громади!

Як море починається з  річки, так українське слово – з писемності. Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною  формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.

Свято рідної мови, за рішенням ЮНЕСКО, відзначають 21 лютого всі народи Землі. Рідне, материнське слово для кожного є оберегом. Воно таїть у собі надбання віків, пам'ять усього народу, оберігає й передає всі виміри духовних скарбів поколінь.

Сьогодні Міжнародний день рідної мови, свято української мови – одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато  того, чим може гордитися український народ.

Мова є безпосереднім виразником єдності кожної спільноти. Тож у цей день, коли ми продовжуємо боротись за демократичну, вільну, незалежну соборну Україну, бажаю всім не зупинятись на досягнутому і залишатися відкритими перед світом, зберігаючи водночас власну культурну самобутність та невичерпне розмаїття українського слова.

Вітаю Вас з Міжнародним днем рідної мови. Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутній.

Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя Вам, добра, нових здобутків в ім’я рідної нашої України!

Начальник                                                                                                                                Валентина МАРТИШЕВСЬКА