Як зрозуміти, що дитина стала жертвою кібербулінгу?

Дата: 04.02.2023 10:19

На відміну від класичного цькування, кібербулінг складніше помітити. Віртуальне знущання не залишає прямих фізичних пошкоджень, але впливає на загальний стан, настрій та поведінку дитини. Мінімізувати наслідки можна, якщо знати ознаки того, що дитина має проблеми в інтернеті.

Ми готові вас озброїти необхідними знаннями! . Наш третій гайд від Спартака Субботи допоможе вам зрозуміти, чи стала ваша дитина жертвою кібербулінгу, та як правильно їй допомогти.

За якими ознаками можете орієнтуватись?

• Раптова зміна поведінки дитини. Наприклад, дитина була активною, а тепер не виходить з дому
  • Дитина почала уникати спілкування з вами або, навпаки, поводитися провокативно.
  • Втрата апетиту, переїдання та проблеми зі сном.
  • Дитина уникає зустрічей з друзями та перебування у людних місцях.
  • Низька успішність у школі. Невисокі бали за навчання далеко не завжди демонструють недисциплінованість чи небажання вчитися. Часто це одна з ключових ознак того, що у дитини виникли особисті проблеми.
  • Фізична шкода. Нанесення собі порізів та опіків, відмова від їжі, висмикування волосся, роздирання шкіри тощо.
  • Поганий настрій та скарги на здоров'я.
  • Раптове видалення профілів з соціальних мереж.

Будуйте довірливі стосунки зі своєю дитиною.

Повний гайд за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/.../ak-viznaciti-so-ditina...