A A A K K K
для людей із порушенням зору
Бобровицька міська рада
Чернігівська область

8-ма річниця створення пробації в Україні.

Дата: 03.02.2023 15:43
Кількість переглядів: 36

Цьогоріч  відзначають 8-річницю створення пробації в Україні. Верховною Радою України 5 лютого 2015року було прийнято Закону України «Про пробацію»,  що стало рішучим кроком для наближення системи виконання-покарань до європейських стандартів.
         Що ж таке пробація? Під поняттям пробація слід розуміти альтернативні по відношенню до позбавлення волі види покарання, які надають можливість особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, змінитись без ізоляції від суспільства, отримати необхідну підтримку на шляху до змін.                

Завданнями пробації є:

  • підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених;
  • виконання певних видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
  • направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів;
  • реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
  • проведення соціально-виховної роботи із засудженими;
  • здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;
  • реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

        В арсеналі пробації є ряд інструменті для реалізації завдань, один з яких  волонтерство. Волонтерство – це діяльність, яка здійснюється добровільно для суспільства чи окремих соціальних груп, без розрахунку на винагороду. Волонтерство впроваджено та реалізовано в  пробації шляхом надання допомоги підчас ресоціалізації  осіб, що перебувають у конфлікті з законом.

        Затверджені та набули широкого застосування пробаційні програми для дорослих та неповнолітніх осіб, реалізації яких спрямовані на досягнення позитивних змін у поведінці суб’єкта пробації.

          Ще одним важливим досягнення є створення «Банку ресурсів»- надавачів послуг у сфері пробації.  Метою якого є залучення  професійних психологів, соціальних працівників, працівників служби зайнятості та інших фахівців для надання допомоги та послуг суб’єктам пробації. Банк ресурсів постійно розвивається, партнерська мережа збільшується.   

         За весь період пробація пройшла вже великий шлях та займає важливе місце в структурі кримінальної юстиції, досягла багато позитивних змін, продовжує розвивати  та вдосконалювати свою систему.

Ніжинський РС №2 філії ДУ «Центр пробації»
                                          в Чернігівській області
Тетяна Приходько


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано