У ВР пропонують зробити іноземну предметом НМТ на вибір

Дата: 13.12.2022 10:41

У парламенті зареєстрований законопроєкт, яким запропоновано зробити обовʼязковими предметами національного мультитесту лише українську мову та математику, а інші два предмети запропонувати учасникам НМТ на вибір.

Авторами законопроєкту є голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій та група народних депутатів.

Законопроєкт є альтернативним до урядового законопроекту, запропонованого МОН, щодо форми проведення НМТ у 2023 році.

Зокрема, депутати пропонують законодавчо визначити, що кожен вступник має скласти два тести НМТ.

Перший – із двох обов'язкових предметів (українська мова та математика), однаковий для всіх.

Другий тест – із двох предметів за вибором:

• перший предмет – на вибір історія України / одна з іноземних мов;
  • другий предмет – на вибір хімія / фізика / біологія / географія або історія / іноземна мова (якщо їх не обрали як перший предмет).

Тобто, на відміну від схеми запропонованої МОН, яка передбачає проведення обов'язкового тесту з 4 предметів – української мови, математики, історії України та іноземної мови, альтернативним законопроєктом запропонована полегшена модель НМТ, що не передбачає обов'язкового складання історії або іноземної мови.