Що потрібно знати про файлову систему?

Дата: 08.11.2022 14:28

Отож, що таке файл? Файл — це набір даних на комп'ютерному носії, у якого є своє ім’я. Будь-який файл містить інформацію з чисел, символів, графіків, зображень тощо. Тобто файлом можуть бути, наприклад, оцифровані фото вашої родини та робочі документи.

Що таке розширення імені файлу? Це частина імені файлу, яка починається з крапки, після якої стоять кілька символів. Розширення вказує на тип файлу. Так операційна система визначає вид кожного файлу, наприклад:

.docx – документ (Microsoft Word)

.txt – текстові документи (Блокнот)

.jpg, gif – графічні формати

.pptx – презентація (Microsoft PowerPoint)

.zip, .rar – архів

.avi, .mpеg – відео

.dbf – файл бази даних.html – мова гіпертекстової розмітки

.exe, .com – програми

Як відшукати потрібний файл?  Для цього необхідно вибрати команду головного меню «Пошук», далі натисніть «Файли та папки». Команда «Пошук» є також в програмі «Провідник». Запустити програму пошуку файлів та папок можна також і за допомогою команди «Знайти...» контекстного меню.

Прочитати гайд у повному обсязі можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/guide/icdl-ukrainskij-cifrovij-gromadanin-tema-1-aparatne-zabezpecenna-komputeriv?fbclid=IwAR273toR_wOKkTBeiY8uQAGuR_3Cn6UdC4IAzxkqMdpCz23XAIcT4fx34Ss

Серія гайдів є підготовкою до Цифрограму ICDL Український цифровий громадянин, що засвідчує навички роботи з комп'ютером за міжнародним стандартом. Читайте та складайте тест на цифрову грамотність.

За розробку гайдів подяка консорціумом dComFra та Сергію Броніну, президенту Української асоціації фахівців інформаційних технологій.